banner9

Instagram fenomeninin mısır tezgâhına yoğun ilgi

Instagram fenomeninin mısır tezgâhına yoğun ilgi

Hakkari’de instagram fenomen olarak bilinen Nejdet Akdağ isimli vatandaşın iftar sonrası mısır ve patates tezgahına takipçileri akın ediyor.
Hakkari’de Madlipz.com isimli dublaj programıyla instagram hesabından paylaştığı Kürtçe komik videolarla bir anda fenomen olan Necdet Akdağ isimli vatandaşın çevreyolu üzerinde açtığı mısır ve patates tezgahı takipçileri tarafından yoğun ilgi görüyor. Instagram hesabında 20 bin takipçisi bulunan Necdet Akdağ, iftar sonrası yol kenarında kurduğu seyyar tezgâhta kazanlar içerisinde kaynattığı mısır ve patatesleri satarak aile ekonomisine katkıda bulunduğunu söyledi. Akdağ, “Instagram hesabımda güncel konuları ele alarak komik videolar paylaşıyorum. Kısa sürede takipçi sayım arttı. Gülmeyi ve güldürmeyi seviyorum. Gündüz kendime ait bir iş yerim var. Ramazan akşamlarında da boş durmamak için küçükte olsa bir tezgah kurdum. Beni gören ve tanıyan takipçilerim burada uzun kuyruklar oluşturuyor. Kazanlarda patates ve mısır pişirip müşterilerime 4 TL’den satıyorum. Cadde üzerinde 20’ye yakın farklı mısır satıcısı var, ama instagram takipçilerimin yoğun ilgisi nedeniyle hepsinden daha fazla çalışıyorum. Popüler olmak çok güzel bir duygu” diye konuştu.
Hakkari’de mısır ve patatesin Ramazan gecelerinin vazgeçilmez lezzeti olduğunu anımsatan Nazmi Pala ise, instagramda takipçisi olduğu Necdet Akdağ’ın mısır işini yapmasıyla daha da güzel bir tat verdiğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER