banner7

Yeni teşkilatlar görev başına! AK Parti'de büyük değişim başlıyor! İl kongreleri ne zaman yapılacak?

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi için süreç, 28 Aralık-12 Ocak’ta yapılacak 426 belde seçimiyle start alıyor.

Yeni teşkilatlar görev başına! AK Parti'de büyük değişim başlıyor! İl kongreleri ne zaman yapılacak?

AK Parti Genel Merkezi, il ve ilçe teşkilatlarına “7. Olağan Kongre Rehberi”ni gönderdi. 

Rehberde yer alan bilgilere göre; 2020 Ocak ayının ikinci hafta sonuna kadar belde kongreleri yapılacak. Bu süreçte nüfusu 5 binin üzerinde olan 40 beldede kongreler gerçekleştirecek. Ardından da ilçe kongreleri süreci yaşanacak. 973 ilçe kongresi 22 Şubat- 26 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılacak. 

İL KONGRELERİ 29 KASIM 2020'DE TAMAMLANACAK
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da bazılarına katılacağı il kongreleri ise 8 Ağustos’ta start alacak 29 Kasım 2020’de tamamlanmış olacak. İstanbul, Ankara işini büyükşehirlerin il ve ilçe başkanlarını bizzat Tayyip Erdoğan belirleyecek. 

OY ORANI DÜŞEN İLLERDE DEĞİŞİM OLACAK
Kongre süreçlerinde yeni yönetim kademelerin belirlenmesinde, 2018 ve 2019 yıllarında gerçekleştirilen seçim sonuçları, halkla uyum etkili olacak. Bir seçim bölgesinde oy oranı düşmüşse, milletvekili ve belediye başkanı sayısı azalmışsa değişime gidilecek. Yeni yönetimler AK Parti’nin 2023 ve 2024 seçimlerinde önemli rol oynayacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alaettin demirel
Alaettin demirel - 12 ay Önce

İstanbul sultangazi ilçesi kaynıyor. Cumhuriyet mahallesi de öyle. Herkes ak partiden nefret ediyor.istifa ediyor. Yalancısınız.

SIRADAKİ HABER