VOSİAD Başkanı Bozkurt Kent Danışma Kurulu Toplantısında OSB’yi eleştirdi

Van Kent Danışma Kurulu Demokrasi ve Hukuk gündemiyle Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in başkanlığında toplandı. 

VOSİAD Başkanı Bozkurt Kent Danışma Kurulu Toplantısında OSB’yi eleştirdi

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Van Organize Sanayicileri İş Adamları Derneği (VOSİAD) Başkanı Şemsettin Bozkurt yapılan toplantıyı sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. İki ara başlıkla OSB tarafından yapılan yeni hizmet binasıyla ilgili eleştirilerde bulunan Bozkurt binanın denetlenmesi gerektiğini söyledi.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Bozkurt, “Van Kent Danışma Kurulu demokrasi ve hukuk gündemiyle toplandı. Bu bağlamda şeffaflık ve bilgi edinme hakkına dikkat çektim.  Bilgi edinmek için yeni ama eski OSB binası karot değerlerini ve VOTAŞ'ta ödenmeyen borçtan dolayı ne kadar gecikme faizi uygulanacağını sordum. İlk defa başkanlığım döneminde OSB’ye ciddi kaynak sağlamak üzere planlayıp hayata geçirdiğimiz “katılım payı” ile 4.etap arsa satışlarından mevcut yönetimin kasasına yaklaşık 10 milyon₺ girdi/girecek. Peki, bu kadar kaynak varken neden çürük bina üzerine yeni bina yapıldı. Van’daki yapıların yüzde 70-80’i 20-25 yaş üstü. Bu yapıların çoğu tıpkı OSB binası gibi el betonuyla dökülmüş. Bir üyesi olarak Van OSB binasının karot değerlerinin bağımsız bir kuruluş tarafından denetlenmesini ve kamuoyu ile paylaşılmasını istiyorum.” dedi.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER