Vatanseverlerden Van TSO Başkanı Takva’ya sert tepki

Vatansever Gençler Derneği Genel Başkanı Veysel Taşdemir Van TSO Başkanı Necdet Takva’nın Kapıköy Sınır Kapısı’nın kapatılmasının Van ekonomisine etkilerini değerlendirdiği açıklamasına sert tepki gösterdi.

Vatanseverlerden Van TSO Başkanı Takva’ya sert tepki

Van TSO Başkanı Necdet Takva’nın değerlendirmeleri üzerine tepki gösteren Vatanseverler Derneği Genel Başkanı Veysel Taşdemir, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; 

“Van TSO Başkanı yerel gazeteye verdiği demeçte " herkesin kendi ilgi alanı olan konularda beyanat vermesi hususuna değinmiş Vatansever diye geçinenlere iki ay maaş vermeyin ortada Vatansever kalmaz " cümlesini sözlerine eklemiş. 

Sayın Başkanın bu beyanatı vermesinin sebebi İran sınır kapısının korona virüs tehdidinden ötürü kapanmasıdır. 

Vatansever Gençler Derneği olarak sınır kapısının kapanması yönünde yapmış olduğumuz ve muvaffak olduğumuz çabadan ötürü pişmanlık duymuyor hatta bununla gurur duyuyoruz. Vanlıların hayatları sizlerin ekonomik kaygısının çok üstündedir bunu anlamanız için de para değil vicdan gerektir. 

Gelelim Vatanseverlik ile alakalı sarf ettiği ve bizlere göndermede bulunduğu açıklamalara, kendisinde bulunmayan bu kavram üzerinden örnek vermesi ve röportajda dile getirdiği herkes kendi alanında görüş bildirmeli cümlesi ile tezat oluşturmuştur. 

Sayın Başkan Vatansever olduklarını iddia edenler 2 ay maaş almasın dağılır giderler cümlesi gerçek Vatanseverler için geçerli değildir. 

Bahsettiğiniz bu haslet genelde siyasetçilerde iş dünyasında görülen bir durumdur. 

Gerçek Vatanseverler merhum şehit Muhsin Yazıcıoğlu gibi ülkesi için bedel ödeyen dik durup kimsenin önünde eğilmeyen çizgisi, yolu ve davası belli olan değerlerdir. 

2 yıl öncesine kadar Vatanseverlik hariç her durumu kendinde barındıranlar bugün makam kaygısı ve popülerliğini yitirme telaşına girmiş Vatanseverlik cübbesi giyme gayretine düşmüştür. 

Beyhude bir çabadır zira Vatansever olmak sefaya değil cefaya talip olmaktır bu durum size ağır gelir. 

Bu vesileyle Vanlı yetkililere defalarca talepte bulunduğumuz halde bizlerin taleplerini kulak ardı eden alay eden zihniyete bizi teslim etmeyen ve haklı feryadımıza kulak veren sağlık bakanımız Sayın Fahrettin Koca'ya Vatansever Gençler Derneği ve Van halkı adına teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz...”

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER