banner7

Vanspor Teknik Direktörü Serhat Gülpınar; 3 puan aldığımız için mutluyuz

Vanspor Teknik Direktörü Serhat Gülpınar, Elazığspor karşısında iyi bir futbol ortaya koyamadıklarını belirterek, sonuçtan memnun olduklarını söyledi.

Vanspor Teknik Direktörü Serhat Gülpınar; 3 puan aldığımız için mutluyuz

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Elazığspor karşısında konsantre anlamında sıkıntılar yaşadıklarını belirten Vanspor Teknik Direktörü Serhat Gülpınar, 3 puan aldıkları için mutlu olduklarını ifade etti.

Genel anlamda takımın fiziksel kondisyonunu biraz daha yukarı çektiklerini belirten Gülpınar, son 3 maçta 90 dakika iyi mücadele eden, iyi kovalayan, iyi koşan bir takım olduklarını söyledi.

“3 PUAN ALDIĞIMIZ İÇİN MUTLUYUZ”

Dün kendi sahalarında 2-1 mağlup ettikleri Elazığspor maçını değerlendiren Gülpınar, “Elazığ maçıyla alakalı en memnun olduğumuz taraf sonuç. Oyun olarak ilk yarıda iyiydik ama maçın ikinci yarısında biraz daha yorgunluğunda binmesiyle oyundan biraz daha düştük. Biraz fazla maç oynayan oyunculara yük bindi. Konsantre anlamında da biraz sıkıntı yaşadık. Rakip takımda 11-12 tane futbolcu eksiği olunca konsantre anlamında biraz eksik kaldık. Ama çok şükür maçı galip bitirdik. 3 puan aldığımız için mutluyuz. İlk geldiğimiz zaman mental anlamda oyuncuları tamamlamamız gerekiyordu. Eksik olan arkadaşlarımız vardı. Biraz zamana ihtiyacımız var dediğimde bunu kast ediyordum. Yine bu sakatlıklar olsun, hastalık olsun bundan dolayı yine eksiklerimiz var. Bunu da mümkün olduğu kadar bu periyotlarda hazırlamaya çalışıyoruz. Genel anlamda takımın fiziksel kondisyonunu biraz daha yukarı çektiğimizi düşünüyorum” dedi.

“90 DAKİKA BOYUNCA OYUNU BIRAKMAYAN BİR TAKIM OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Son 3 maçta iyi bir futbol ortaya koyduklarını söyleyen Gülpınar, “Daha öncelerde bir maçı 90 dakika boyunca tamamlayabilen bir takım yoktu sahada. Son 3 maçta özellikle maçın ikinci yarısında belki bir kısmı hariç genelde 90 dakika iyi mücadele eden, iyi kovalayan, iyi koşan bir takım var. Bizim istediğimiz mücadelede bu aslında. Bu anlamda mutluyuz. Böyle oynadığımız, mücadele ettiğimiz sürece bizim kenarda gönlümüz rahat. Taraftarımızın da gönlü rahat olsun. Bu şekilde oynadığımız sürece bir problem olmaz. Futbol 3 ihtimalli bir oyun. Ama bizim istediğimiz sahada koşan, mücadele eden, 90 dakika boyunca oyunu bırakmayan bir takım oluşturmaya çalışıyoruz. Oyuncularımızda buna olumlu tepki veriyorlar. İnşallah takımımız daha iyi olacak” diye konuştu. 

“HAKEM VERDİĞİ KARARLARDA EMİN DEĞİLDİ”

Hakem hatalarına da değinen Gülpınar, “Hakemlerin kesinlikle kötü niyetli olduklarına inanmıyorum. Buraya genelde bu ligde daha önce hiç maç yönetmemiş hakemleri gönderiyorlar. Biraz daha tecrübe kazansınlar diye veriyorlar. Dünkü hakemle ilgili söyleyebileceğim tek şey kararlarını çok geç verdi. Hakem verdiği kararlarda emin değildi. Hem bizim lehimize, hem rakip lehine. Yapacak bir şey yok. Lig bu hakemlerle bitecek. Niyeti iyi olduktan sonra söyleyecek çok bir şey yok. İşin açıkçası hakem çok konuşmayı sevmiyorum. Sonuçta onlarda bir şekilde işlerini yapmaya çalışıyorlar. Hiçbirinin kötü niyetli olduğuna inanmıyorum. Yetenekli hakemler var, yetenek anlamında biraz daha alt seviyede olan hakemler var. Bunun kararını verecek olan biz değiliz. Hakemlerden ziyade biz kendi oyunumuza bakıp, sahadan istediğimiz gibi ayrılmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Van Postası Gazetesi 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER