banner10

Vanlılar, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı böyle kutladı

Yağan yağmura aldırış etmeyen onlarca yaşlı, çocuk genç Vanlı, 30 Ağustos Zafer Bayramını büyük bir çoşkuyla kutladı. 

Vanlılar, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı böyle kutladı

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Bu yıl 97’ncisi kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Van’da büyük bir coşkuyla kutlandı. Zaferlar Hatası olan bu hafta büyük bir kalabalık ve çoşkuyla Malazgirt Zaferi’nin 948. yıl dönümü kutlayan Van halkı, 30 Ağustos Zafer Bayramı ile birlikte bir hafta da iki büyük zaferi kutlama sevincini yaşadı.
 

YAĞMURA RAĞMEN ÇOŞKU DEVAM ETTİ
Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurtuluş Savaşı’nı taçlandıran Zafer Bayramını kutlamak isteyen  Vanlılar, sabahın erken saatlerinde yağmura ve rüzgara aldırmayarak kutlamanın yapıldığı Beşyol Meydanı’na akın etti. Güvenlik bariyerlerinin önünde sıralayan genç, yaşlı, çocuk, yağmura aldırış etmeden törenin başlamasını bekledi. 
 

ÇOÇUKLARIN ASKER SEVGİSİ
Törende en büyük mutluğu ise çocuklar yaşadı. Türk bayrağını alan çocuklar, büyük bir çoşkuyla askerleri selamladı. Minik bir çocuğun kalabalıktan sıyrılarak kendini askerlerin kucağına atması alanda bulunanları duygulandırdı. 
 

GAZİLERE BÜYÜK MİNNET
Gazilerin tören alanında geçişi esnasında vatandaştan büyük bir alkış geldi. Vatandaşın sevgisi bazı gazileri duygulandırdı.
 

O ANI ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİLER
Zafer Bayramlarını kutlayan Vanlıların ellerinden cep telefonunu neredeyse hiç düşürmedi. Töreni ve etkinlikleri videoya alarak veya selfi çekerek ölümsüzleştirdiler.  
 

GENÇLERİN ZAFER BAYRAMINA İLGİSİ
Büyük Zaferin 97. Yıl kutlamalarına gençlerin büyük bir ilgi göstermesi dikkatlerden kaçmadı. Kutlamalara çoğu esnafta dükkanlarını bırakarak seyretti.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER