Vanlı Aktivistler Bingöl'e ulaştı

Van Gölü kirliliğine dikkat çekmek için Van’dan Ankara’ya pedal çevirmek için yola çıkan Vanlı aktivistler etkinliğin 4. gününde Bingöl’e ulaştı.

Vanlı Aktivistler Bingöl'e ulaştı

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Van Gölü koruma kanununun çıkarılması için yeni farkındalıklar oluşturmaya devam eden Van Gölü Aktivistleri, geçtiğimiz gün Van’dan başlayarak Ankara’ya kadar pedal çevirmeye başlayarak yeni bir farkındalığa imza atıyor.

Amaçları kirlenen ve resmi kurumlar tarafından işgal edilen Van Gölü’nün temizliğine ve özgürlüğüne kavuşması olduğunu dile getiren Vanlı aktivistler Van Gölü koruma kanununun çıkarılması için Van’dan Ankara’ya doğru bisikletleri ile yaklaşık 4 gün önce yola çıktılar.

Aktivistlere her kesimden destekler gelmeye devam ediyor. Sosyal medya hesabı üzerinden Bingöl - Elazığ parkurunda olduklarını bildiren Vanlı aktivistler, "Van Gölü için Türkiye'yi Pedallıyoruz" etkinliğimizin Van-Ankara parkuru: Sağı işaret etmek 4. Gün Raptiye Bingöl-Elazığ parkuru başladı. Amacımız; Van Gölü için farkındalık oluşturmak ve  #VanGölüKorumaKanunu çıkması için destek bulmak. Van Genç Girişimciler Kurulu desteğiyle” ifadelerine yer verdiler.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER