banner10

Van’daki berber ve kuaförler bayram öncesi saat 24.00'e kadar çalışacak

Van’da Ramazan Bayramı öncesinde yaşanan yoğunluk nedeniyle saat 21.00’e kadar çalışan berberler ve kuaförlere 24.00’de kadar çalışabilme izni verildi.

Van’daki berber ve kuaförler bayram öncesi saat 24.00'e kadar çalışacak

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL/ Ziya Türk'ün Haberi

Korona virüs salgını kapsamında alınan tedbirler doğrultusunda İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile yaklaşık 50 gün kapalı kalan berberler ve kuaförler, yeni dönem çalışma kuralları ile 11 Mayıs 2020 Pazartesi günü yeniden açılmıştı.

50 güne yakın kapalı kalan berberler ve kuaförler, 11 Mayıs 2020 Pazartesi günü itibariyle açılması ile müşteri talebi de arttı. Randevulu çalışma kuralına da uymak durumunda olan berberler ve kuaförler ciddi bir yoğunluk yaşıyor. 

50 gün kapalı kalmanın yoğunluğunun yanında bir de bayram nedeniyle oluşan talep eklenince, akşam 21.00’e kadar çalışan berber ve kuaförlerin zamanı oluşan talepleri karşılamaya yetmedi. 

Van Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Veysel Koç’un esnafın bu durumunu yetkililerle paylaşması üzerine, Van İl Hıfzı Sıhha Kurulu, Ramazan Bayramı öncesinde berberler ve kuaförlerin çalışma saatlerini 21.00’den 24.00’e uzattı. 

Van’daki berberler ve kuaförler 20-21-22 Mayıs 2020 tarihlerinde saat 24.00’e kadar çalışacak. 

BERBERLER VE KUAFÖRLERDEN VAN VALİSİ BİLMEZ'E TEŞEKKÜR
Van Valisi Mehmet Emin Bilmez'e duyarlılığından dolayı teşekkür eden Van Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Veysel Koç, "Esnafımızdaki yoğunluğu, vatandaşımızın mağduriyetini Sayın Valimize ilettik. Sayın Valimiz de duyarlılık gösterdi ve hızlı bir şekilde 21.00'e kadar olan çalışma saatlerimizi 24.00'e kadar uzatarak, hem esnafımızı hem de vatandaşımızı rahatlattı. Duyarlılığı için esnafımız adına Sayın Valimiz Mehmet Emin Bilmez Beyfendiye teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: Van Postası Gazetesi
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER