Van’da Yıldırım 13 Bestler Dereler Operasyonu’ başladı

İçişleri Bakanlığı Van, Şırnak, Siirt ve Hakkari illerinde ‘Yıldırım 13 Bestler Dereler Operasyonu’nun başladığı duyurdu.

Van’da Yıldırım 13 Bestler Dereler Operasyonu’ başladı

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

İçişleri Bakanlığı, bölücü teröre örgütünün kış öncesi hareket kabiliyeti ve barınma arayışını bertaraf etmek, ülke içinde iletişimi ortadan kalkan örgütün bu kabiliyetini bir daha elde edememesini sağlamak ve ülke içindeki terörist varlığını tamamen bitirmeye yönelik Van, Şırnak, Siirt ve Hakkari illerinde ‘Yıldırım 13 Bestler Dereler Operasyonu’nun başladığı duyurdu.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Van, Şırnak, Siirt ve Hakkari illerinde başlatılan ‘Yıldırım 13 Bestler Dereler Operasyonu’nda Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı sevk ve idaresinde, Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 2 bin 512 personel (161) operasyonel timin görev aldığı belirtildi.

“YILDIRIM OPERASYONLARI İNANÇLI VE KARARLI BİR ŞEKİLDE BAŞARI İLE DEVAM ETMEKTEDİR”

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “Bölücü teröre örgütünün kış öncesi hareket kabiliyeti ve barınma arayışını bertaraf etmek, ülke içinde iletişimi ortadan kalkan örgütün bu kabiliyetini bir daha elde edememesini sağlamak ve ülke içindeki terörist varlığını tamamen bitirmeye yönelik  Şırnak-Siirt-Van-Hakkari illerinde Yıldırım-13 Bestler Dereler Operasyonu başlatıldı. Bahse konu operasyonda Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı sevk ve idaresinde; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 2.512 personel (161) operasyonel tim görev almaktadır. Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen 13 Temmuz 2020 tarihinde başlatılan Yıldırım Operasyonları kapsamında bugüne kadar toplam 124 terörist etkisiz hale getirilmiş, 53 işbirlikçi yakalanmış, 190 mağara, sığınak ve depo imha edilmiş, çok sayıda silah-mühimmat, gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi. Yıldırım Operasyonları, halkımızın desteği ile inançlı ve kararlı bir şekilde başarı ile devam etmektedir” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER