banner4

Van’da yaşayan Suriyeliler; Mecburen dileniyoruz

Suriye’deki savaştan kaçarak Van’a gelen göçmen aile dilenerek yaşamlarını sürdürüyor.

Bir evde 12 kişi yaşandıklarını ve mecburen dilendiklerini söyleyen Fatma İbrahim, “  6 yıldır Van’dayız. İki aile 12 çocukla bir evde oturuyoruz ”.Dedi.
Savaşta bütün ailesini kaybettiğini söyleyen Fatma İbrahim, “Abim, ablam, annem, babam, dedem hepsini savaşta kaybettim bu yüzden de Türkiye’ye gelmek zorunda kaldık. Eşimde inşaatlarda boyacılık yapıyor. Ben de çocuklarıma bakmak zorundayım onları evde yalnız da bırakamıyorum, onlarla beraber dileniyorum. Günlük 20-40 lira arası para topluyorum  ”şeklinde konuştu. Ayrıca Fatma İbrahim, devletten herhangi bir destek almadıklarını söyledi.
Kaynak: Vangölü TV

YORUM EKLE
YORUMLAR
vanlı.
vanlı. - 4 hafta Önce

Ablacım sizlerin dilenmesi, VAN 'ın ayıbı, Devletin parası çarçur edilirken, Birilerinin bir eli balda bir eli yağdayken, çocuklarını marka giymeye alıştıranlar, Düğünlerde desinler diye milyonlar takılırken, Futbol, Festival ve Fuhuşa onca para harcanırken, siz ve sizin gibiler görmezden gelinirken ne hayır kaldı ne bereket. Şükretmeyi, Paylaşmayıve Merhametli olmayı unutan bir toplum olduk. ALLAH yardımcınız olsun.

SIRADAKİ HABER