Van’da taksici esnafını mağdur eden Emin Tuğrul’a haciz şoku

Emin Tuğrul'un mağdur ettiği taksiciler açtığı davaları kazandı. Taksiciler ödenmeyen haklarını almak için başlattıkları icra işlemi ile Van Şoförler Odası Başkanı Emin Tuğrul koltuğunu kaybetme aşamasına geldi.

Van’da taksici esnafını mağdur eden Emin Tuğrul’a haciz şoku

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL
Van Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Emin Tuğrul, SS Taksiciler Kooperatifine üyeliğini yapmadığı için havaalanından yolcu taşıma çizelgesinden plakasını sildiği Senar Durmuş’la mahkemelik oldu. 

Çizelgeden ismi çizilerek yapılan haksızlık üzerine mahkeme yolunu tutan Senar Durmuş isimli taksici esnafı, açtığı davayı kazanarak, Van Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Emin Tuğrul’un koltuğuna el koydu.

Haciz işlemi sırasında çok sayıda kolluk kuvveti, basın mensupları ve icra memurları bulundu.

SENAR DURMUŞ MAHKEME YOLUNU TUTTU
Van Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Emin Tuğrul’un keyfi olarak havalimanından yolcu taşıma hakkından yoksun bıraktığı Senar Durmuş haksızlığa karşı sessiz kalmadı.  30.10.2014 tarihinden itibaren mahrum kaldığı haklarının iade edilmesinin yanı sıra maddi ve manevi tazminat haklarının karşılanması için 4. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurdu.

MAHKEME EMİN TUĞRUL’U CEZAYA ÇAPTIRDI
Van Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Emin Tuğrul’un talimatları doğrultusunda nöbet uygulaması dışında tutulan ve havaalanından yolcu taşımasına izin verilmeyen Senar Durmuş, hak mücadelesinde zafer kazandı. Van 4. Asliye Hukuk Mahkemesi yaptığı incelemeler sonrası Senar Durmuş’u haklı bularak Van Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Emin Tuğrul’u cezaya çaptırdı.

EMİN TUĞRUL’A 26 BİN 998 TL CEZA
Yerel mahkemenin kararına itiraz eden ve istinafa başvuran Van Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Emin Tuğrul, burada da haksız bulunarak cezası kesinleştirildi. Van 4. Asliye Hukuk Mahkemesi Van Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Emin Tuğrul’un, davacı Senar Durmuş’a neden olduğu zararı ödemesini karara bağladı. Hukuk mücadelesi sonunda Emin Tuğrul’un ödemesi gereken miktar 26 bin 998 Türk Lirası oldu.

EMİN TUĞRUL’UN KOLTUĞU DA DAHİL ODADAKİ EŞYALARA HACİZ 
Mahkemenin belirlediği 26 bin 998 Liranın Van Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Emin Tuğrul tarafından Senar Durmuş’a ödenmemesi üzerine haciz işlemi başlatıldı. 17 Kasım 2020 günü saat 14.55’de Van Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’na haciz işlemi için giden Van 2. İcra Müdürlüğü memurları, Emin Tuğrul’un koltuğu da dahil olmak üzere odadaki eşyalara haciz koyarak yediemine teslim etti.

HACİZ İŞLEMİNİ DURDURMAK İÇİN TAAHHÜTTE BULUNDU
17 Kasım 2020 günü saat 14.55’de Van 2. İcra Müdürlüğü tarafından haciz yapmak üzere gidilen Van Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nda haciz işlemini durdurmak üzere, 25.11.2020 tarihinde borcun ödeneceği taahhüdünde bulunuldu. Bunun üzerine Van Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nda Başkan Emin Tuğrul’un koltuğu da dahil olmak üzere, tüm eşyalar için haciz işlemi yapılarak sekreter Bilgihan Balkış’a yediemin sıfatıyla teslim edildi. 

İCRA MEMURLARI İKİNCİ KEZ GİTTİ VE HACZİ BAŞLATTI
Van Şoförler ve Esnaf Odası Başkanı Emin Tuğrul taahhüt ettiği sürede Van 4. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin karara bağladığı miktarı ödemedi. Bunun üzerine 26 Kasım 2020 akşam saatlerinde Van 2. İcra Müdürlüğü memurları haciz işlemi için Van Şoförler ve Otomobilciler Odası’na ikinci kez gitti. 

Hem borcu ödemeyen, hem de haciz işlemine karşı direnmek isteyen Emin Tuğrul, icra müdürlüğü memurlarını oyalayarak icradan kurtulmaya çalıştı. 

Emin Tuğrul’un bu tavırları karşısında haciz işlemini başlatan icra memurları, eşyaların taşınarak kapının önünde bekleyen araçlara yüklenmesi talimatını verdi ve koltuklar taşınmaya başlandı. 

EMİN TUĞRUL TAKSİCİNİN HAKKINI ÖDEMEK ZORUNDA KALDI
Mağdur ettiği taksici esnafının hakkını ödemek istemeyen ve bunun için farklı yollar deneyen Emin Tuğrul, koltukların taşınmaya başlaması ile haciz işleminin şakasının olmadığını anladı. Bunun üzerine mahkeme kararına istinaden ödemesi gereken 26 bin 998 lirayı kuruşu kuruşuna ödeyerek koltuklarını geri alabildi. 

SENAR DURMUŞ: AİLEMİN VE ÇOCUKLARIMIN HAKKINI KİMSEYE YEDİRMEM
Van Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Emin Tuğrul’un keyfi kararı ile 7 yıldır ailesinin ve çocuklarının rızkı gasp edilen taksici esnafı Senar Durmuş, hakkını hukuk yoluyla aldı.

Kalan diğer haklarını da almak için hukuk mücadelesini sürdüreceğini söyleyen taksici esnafı Senar Durmuş, “Hakkımı aramak için başlattığım hukuk mücadelesi sırasında bana, aileme ve akrabalarıma yönelik yapılan tehditlere boyun eğmedim, dik durdum, hakkımı aramaktan vazgeçmedim. 7 yıldır beni havaalanına sokmadılar, çoluk çocuğumun rızkına engel oldular, ben de hukuk mücadelemi sürdürdüm. Emin Tuğrul başkanlığındaki Van Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’na karşı hakkımı aramak için açtığım davayı kazandım. Mağduriyetimin giderilmesi için mahkeme kararında belirtilen miktarı ödemelerini istedim, ödemediler. Bunun üzerine icra işlemi başlattım. İcra işlemi süresince beni, ailemi, akrabalarımı tehdit ederek bu işten vazgeçmemi istediler. Ben 7 yıldır gasp ettikleri çocuklarımın ailemin rızkından vazgeçmedim, dik durdum mücadele ettim ve sonunda hakkımı aldım. Bundan sonra da hak mücadelemi sürdürerek, diğer araçlarıma ilgili haklarımı da alacağım” dedi.

EMİN TUĞRUL’UN MAĞDUR ETTİĞİ DİĞER TAKSİCİLER DE HAREKETE GEÇTİ
Van Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Emin Tuğrul’un havaalanından yolcu taşıma çizelgesinden plakasını keyfi olarak sildiği çok sayıda taksici esnafının olduğu biliniyor. Taksiciler Senar Durmuş’un yürüttüğü hukuk mücadelesini yakından takip etti.  Senar Durmuş’un tehditlere boyun eğmeyip hukuk mücadelesini kazanarak hakkını alması, mağdur edilen çok sayıdaki taksici esnafını da haklarını almak üzere harekete geçirdi. 

Taksici esnafı Senar Durmuş’un hakkını ödemekte zorlanan Van Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Emin Tuğrul’un, mağdur ettiği diğer taksicilerin haklarını nasıl ödeyeceği merak ediliyor. 

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vanlı
Vanlı - 2 ay Önce

Diğer kurumlarla ile olan dostane işlerini kendi aleyihine kullanıyorsun rant peşindesin Esnaf için değil Emin Başkan.. Vandaki Şoför Esnafına Gerçekten Faydan Olmadı.. Oda kayıt belgesi imza sürgüleri vb Bir çok İşlem için tonlarla para alıyorsun.. istifa et bu pandemide bizi çok zor durumlara soktun şoför esnafı olarak hakkım sen ve yandaşlarına haram olsun inşAllah bu icra az bile olmuş..

İbrâhim Aker
İbrâhim Aker - 2 ay Önce

Seçim sürecinde hiç alakası olmiyan bir kuruluş yemek ve yardım servisi evlere dahi yemek gönderen kuruluş nasıl olurda imdada gitmedi o kuruluşunda adını ivça ederim tespitli .sırtını birilerine dayiyanlar her kim olursa koçları açıkta kaldı usuttuler bunlar haksız kazanç hep yanlış işler peşinde kim nefret kustular hiç bir toplum yararına iş yapmadılar yapmazlarsa bir icra veya alacaklı yok onlarca alacaklılari var oda iflazin eşiğinde öldüğü aşikar seçimlerde her gittiği yerde İbrahim aker iflaz etmiş cemiyette iş arıyor diyen üç kağıtçı duzenbazin icralarina borçlarına Kredi açabilirim haberleri olsun yemek gönderen kuruluş toplumun en gözde kuruluşunda utansın benim oy hakkımı gasp etmek inada fayda vermez .hala 4 taksi daha var beklesin yolda

Şoför Esnafı
Şoför Esnafı @İbrâhim Aker - 2 ay Önce

Vandaki Ulaşım Konusunda Hiçbir Yarar Dokunmadı.. O oturduğun koltuğu bile hak etmiyorsun.. İnsanların ekmeğiyle Oynamak Kolay Değil.. Bir Esnaf Olarak İstifa Et.

ibrahim aker
ibrahim aker - 2 ay Önce

sivil toplum kuruluşlari toplumuna hızmetle mukelleftır kin nefret le yanlış kararlar alip odaya mal edemezler kimsenınde haddine deyil bende odanın uyesıyım seçim esnasında ticeret odası yardım yataklık odaya yemek evlere yemek gönderen kuruluş ve da bu sırtını kımlere dayadiği aşikârdır secim esnasinda irahim aker ifias etmiş kendisine iş ariyor dıyen ziniyete onerım odayi bırak ben 6 ayda odanın hacızlerini odıyeyim ben iflas etmedim hizmet için ordaydim yalan yanlış alavere dalavereile oda yürümez esas ıflas eden sizsiniz odanın oniaeca hacizi borcu var once onları odeyın sonra hızmet edın odadan hiç bir hizmette olmaz son ukeme kararıda ıspatıdır 250 plaka hayal oldu ticari taksıyıde perısan eden ticaret odası uyeleridır senınde destekcın onlardır akıl hocalarınizin hayrını gorun bu gıdışle hıç bır uyenıze faydanız olmaz

Kamyoncu
Kamyoncu - 2 ay Önce

Hani koskoca van esnaf cemiyetinin ne ambulansı ne itfaiyesi ne cekici vinci böyle bi cemiyet olurmu Allah kabul etmesin.gelin başka memlekette cemiyetleri görün.kim böyle bi insana oy verdiyse Allah ona kabul etmesin.verin oyunuzu böyle van esnafı hak ediyor

SIRADAKİ HABER