Vanda koronavirüs tedbirleri kapsamında toplantı ve festivaller yasaklandı

Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez korona virüs tedbirleri kapsamında Kentte toplantı ve eğlence benzeri festivallerin yasaklandığını duyurdu. 

Vanda koronavirüs tedbirleri kapsamında toplantı ve festivaller yasaklandı

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Vanda son zamanlarda izinsiz taziye, bayram ziyaretleri ve düğünlerden dolayı vaka sayısı arttı. Yaşanan artış üzerine kentte sıkı denetim yapılırken, Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez toplantı, eğlence ve benzeri festivallerin yasaklandığını açıkladı. 

Van Valisi Bilmez sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Koranavirüs salgınıyla mücadelemizin tüm hızıyla devam ettiği #KontrolluSosyalHayat döneminde, vatandaşlarımızın zorunlu haller dışında toplu şekilde bir araya gelmeleri ve eğlence amacıyla düzenlenmesi planlanan her türlü festival yasaklanmıştır." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman Ayşin
Osman Ayşin - 3 ay Önce

Düğünlerin, eğlencelerin ve toplantıların halen yasak olduğuna şahit olmadık. Durum böyle olunca tatbiki daha kötüye gideceği kaçınılmazdır. Daha sıkı tedbirlerin alınması gerektiğine inanıyorum. Bizden söylenmesi.

SIRADAKİ HABER