banner4

Van’da konut sahipleri pandemiyi fırsata çevirdi

Van’da son zamanlarda artan kira ve konut fiyatları vatandaşı sor durumda bırakıyor. Özellikle birçok kesimin inşaatlarda ve asgari ücretle çalıştığı Van’da, kira ve konut fiyatları cep yakıyor.

Emlakçılar da, Bu artışın sadece Van’a özgü olmadığını, ürün maliyetlerinin pahalı olması ve pandemiden sonra ev sahipleri durumu fırsata çevirip fiyat arttırdıklarını dile getirdi. 
Konut fiyatları sadece Van’a özgü değil tüm Türkiye de fiyatlar artmış. Diyen Emlakçı Münür Altun, “Yaklaşık 1 yıldır fiyatlarda artış gözlemlenmekte. Maliyette de yaklaşık yüzde 180-200 oranında artışlar mevcut. Doğal olarak bunlar fiyatlara yansıyor. Bu artışlardan dolayı da satışlarımız çok düşüyor.” Dedi. 
Altun, “Kira artışları pandemiden dolayı bir anda yükseldi. Artmasının sebebi de talebin yüksek olması. Mal sahipleri bunu ciddi oranda değerlendirdi. Neredeyse kiraları asgari ücretin üstüne çıkardı. Bizler de bu durumdan çok rahatsızız. Konut ihtiyacı olan insanlar maalesef istedikleri gibi alamıyor. Vatandaşın cebinde hazır parası olmadığı için rahatlıkla alamıyor. Ev almaya kalktığında ya eski evini, ya arsasını ya da aracıyla takas yapıp ev almaya çalışıyor.” Şeklinde konuştu. 
Kaynak: Vangölü TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER