Van’da halk otobüsü terörü bu kez gazetecileri buldu

Vatandaşları canından bezdiren, adeta terör estiren Van’daki toplu taşıma minibüsleri ve halk otobüsleri, bu kez de gazetecileri mağdur etti.

Van’da halk otobüsü terörü bu kez gazetecileri buldu

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL / Ziya Türk’ün Haberi

Engellileri, çocuk arabası olan kadınları, yaşlıları, şehit yakınları, gazileri ve istisna uygulanan kart sahiplerini araçlarına almamak için her türlü yolu deneyen minibüs ve halk otobüsü şoförleri, yapılan tüm uyarılara rağmen, vicdansızlık yapmaya devam ediyor.

Van’da yaşanan trafik sıkışıklığı içerisinde, kavşaklar da dâhil olmak üzere istediği yerde durup yolcu indirip-bindiren, şehir içi ulaşımda trafik güvenliğini tehlikeye sokan ve adeta trafik terörü estiren minibüs ve hak otobüsü sürücülerinin kural tanımaz tutumları Van halkını rahatsız ediyor.  

“GAZETECİLER DE HALK OTOBÜSÜ MAĞDURU OLDU”
Halk otobüsü sürücülerinin keyfi uygulamasının mağduru şimdi de gazeteciler oldu.

AFAD Van İl Müdürlüğündeki basın toplantısına katılmak üzere Vangölü TV Haber Müdürü Leyla Erbecer, İHA Muhabiri Yunus Tuğrul, Kanal 65 Muhabiri Bahar Tanrıtanır, İLKA Muhabiri Cebrail Teymur ve Şehrivan Gazetesi Haber Müdürü Orhan Sağlam Beşyol durağından kampüs istikametine giden 65 H 0016 plakalı halk otobüsüne bindiler. Kartlarını cihaza okutmasından sonra istisna kapsamında olduğunu gören şoför, “ARAÇ ARIZALANDI” bahanesi ile gazetecileri araçtan indirdi. Gazetecilerin araçtan inmesi ile halk otobüsü güzergâhındaki yolculuğuna devam etti.

“KURALLARA UYMAYANLARA ETKİLİ YAPTIRIM UYGULANMALI”
Halk otobüsü şoförlerinin bu tutumları nedeniyle bazen basın toplantılarına geç kaldıklarını, bu tür davranışların şoför esnafına yakışmadığını belirten gazeteciler, yolcu taşıma kurallarına uymayanlara Van Büyükşehir Belediyesi tarafından etkili yaptırımların uygulanmasını istedi.

İSTİSNA KARTLARIN ÜCRETİNİ VAN BÜYÜKŞEHİR ÖDÜYOR
Van Büyükşehir Belediyesi denetimli halk otobüslerinde Belvan Kart geçerli. Belvan Kart kapsamında 65 yaş üstü yaşlılar, sağlık çalışanları ve gazeteciler gibi az sayıda meslek mensubu için istisna uygulanıyor. Meslek mensuplarına verilen kartlar ile ücretsiz yolculuk yapmaları karşılığında Van Büyükşehir Belediyesi halk otobüsü işletmecilerine ücret ödüyor.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Derya
Derya - 3 ay Önce

Van Van cok üzüldüm van tv elamanı mağdur edilmiş.. .

Fırat Adıyaman
Fırat Adıyaman - 3 ay Önce

Bir kişi yada bir kaç kişinin yaptığı terbiyesizliği bütün kuruma mal etmek doğrumudur sizce? Halk otobüsleri içinde hiçmi işini hakkıyla yapan yokmu? Elbette vardır iyi insanlarıda kötülükle itham etmek doğru değil. Yapanlar vardır elbette şikayet edin caydırıcı cezalar verilsin. Bütün kuruma saldırıda bulunmak ahlakı değil. Kuru nun yanında yaş da yanmamalı.

İrfan yilmaz
İrfan yilmaz - 3 ay Önce

Denetleyen olmazsa sonuç bu olur.toplumlar hak edildiği gibi yönetilir.

Ararat
Ararat - 3 ay Önce

Bunlara caydırıcı cezalar verilmeli ve ciddi bir eğitimden geçirmeli vatandaşa karşı nasıl davranacağını konuşalıcağını öğretmeli bunlara! Defalarca şahit oldum millete küfürler edip hatta ellerine sopa alıp vatandaşın üzerine yürümeler özellikle yaşlıları almadan gitmeleri onlara hakaret etmeleri bunlar kabul edilemez derhal Valiliğin belediyenin bu işe el atması şart....

Öner izsiz
Öner izsiz - 3 ay Önce

Kesinlikle katılıyorum yazılanlara,
Ayrıca yolculara ,özellikle yaşlı insanlara çocuklu bayanlara etmedik hakaretler küfürler bırakmıyorlar vb.cogu duruma şahit olmuş biri olarak bunlara acil olarak müdahale etmeleri lazım adamlar ahkam kesiyor tehdit ediyor insanlıktan nasip almayan bu yaratıklara yetkililerin acil olarak en ağır şekilde yaptırım uygulamalarini istiyorum ki belki düzelir
Ama sanmıyorum yinede bir ihtimal

Derin Kaya
Derin Kaya - 3 ay Önce

Özellikle yaşlılara çok saygısızlar gördüklerinde almak istemiyorlar durak yeri düzgün değil her yerde duruyorlar bindiğine pişman oluyorsun........ daha çok sey varda yazsak ne olacak denetleme i var

vatandaş
vatandaş - 3 ay Önce

Vanın dolmuş şöförleri düzelmez ler çünkü hepsi eğitimsiz ve insanlara karşı çok saygısızlar

Necim özgür
Necim özgür - 3 ay Önce

Bu her an her gün yapilan bir uygulamadir.yaşlı babalarini bile almiyorlar yaslilara bedavaci lakabi takmislar acil çözüm bulunmasi sarttir.çözüm bulamayanlar da mutlaka bir gün yaslanacaklar ya care yada kartlari iptal edin kimsenin gururu ile oynamasinlar


SIRADAKİ HABER