banner15

Van’da AK Parti'den sokak hayvanları için basın açıklaması

Sokak hayvanlarına yönelik toplumsal duyarlılığı arttırmak amacıyla AK Parti Van İl Kadın Kolları Sosyal Politikalar Birim Başkanlığınca. basın açıklaması düzenlendi.

Van’da  AK Parti'den sokak hayvanları için basın açıklaması

Van İl Başkanlığı binası önünde basın açıklamasında konuşan AK Parti İl Kadın Kolları Sosyal Politikalar Birim Başkanı Tülay Işık, sahipsiz sokak hayvanlarının beslenmesi ve toplumsal duyarlılığa dikkati çekmek amacıyla bir araya geldiklerini belirtti.

Amaçlarının, kendilerinin olduğu kadar başkalarının ve yaratılmış diğer canlıların hayatlarını gözeterek yaşamak ve dünyayı güzelleştirmek olduğunu dile getiren Işık, "Dünyanın sahibi insanoğlu değildir. Bu mavi gezegende bizim kadar yüce yaratıcının yaratmış olduğu diğer canlıların ve gelecek nesillerin de yaşama hakkı vardır. Bu hakka saygı göstermeli ve emaneti yarınlara güzel bir şekilde taşımalıyız." diye konuştu.

Işık, dünyayı insanlarla paylaşan can dostları hayvanlara değer vermek gerektiğini vurgulayarak, sokak hayvanlarını korumanın ve hayatı onlarla paylaşmanın önemine dikkati çekti.

Hayvansever kadınlarında katıldığı basın açıklamasında sokakta dolaşan  köpeklere  katılımcılar tarafından mama verildi.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Turgay
Mehmet Turgay - 1 hafta Önce

Tabiata herkese birbirine muhtaçtır ve her canlının bir görevi vardır bu bütünlüğü bozarsak dengeye zarar veririz bununda acısını insanoğlu çeker.Bu etkinlikte emeği geçenleri kutluyorum

SIRADAKİ HABER