banner10

Van Valiliği Kriz Merkezi kurdu

Van'da il genelindeki yaşamı olumsuz etkileyen yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Valilik Kriz Merkezini kurdu.

Van Valiliği Kriz Merkezi kurdu

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Van'da il genelinde meydana gelen yoğun kar yağışı nedeniyle gelişebilecek olağanüstü durumlara karşı gerekli tedbirleri zamanında ve etkin alabilmek amacıyla Van Valiliği Kriz Merkezi kurdu.

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda, "İlimizde yaşamı olumsuz etkiliyen ciddi bir kar yağışı mevcut, Vali Yardımcısı başkanlığında; Büyükşehir Belediyesi, Merkez İlçe Belediyeleri, Karayolu, Emniyet, Jandarma, VEDAŞ, AFAD ve Sağlık temsilcilerinden oluşan 24 saat esasına göre çalışacak Kriz Merkezi'ni faaliyete geçirdik" dedi. 

Van Valiliği'nden yapılan açıklamada ise şöyle denildi;

İlimizde öğlen saatlerinde başlayan ve hayatı olumsuz yönde etkileyen yoğun kar yağışı nedeniyle Valiliğimiz tarafından kriz merkezi kuruldu.

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez başkanlığında kurulan kriz merkezinde il merkezi ve ilçelerde olası olaylar değerlendirilerek anında müdahale edilecek.

Kriz merkezinde Büyükşehir,  Tuşba, İpekyolu, Edremit Belediye Başkanlıkları, AFAD, UMKE, Jandarma, Karayolları, Emniyet Müdürlüğü ve VEDAŞ’tan temsilciler 24 saat boyunca görev yapacak.

Kriz merkezinde açıklama yapan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, “Hayatı olumsuz yönde etkileyen yoğun kar yağışı sonrası kriz merkezi oluşturduk. Vatandaşlarımızın bu gece ve yarın, zorunlu haller dışında trafiğe çıkmaması büyük önem arz ediyor. Çıkmak zorunda olan vatandaşlarımız, araçlarını kış şartlarına uygun hale getirsinler. Ayrıca yarın, vatandaşlarımızın ulaşımda özel araçları yerine toplu taşıma araçlarını tercih etmelerini istiyoruz. Özel durumu olan vatandaşlarımızın kriz merkezimize ulaşabilirler.

ÖNEMLİ NOT: Yapılan her asılsız ihbar gerçek mağduriyet yaşayanlar için önemli riskler doğuracaktır. Bu nedenle vatandaşlarımızdan kriz merkezi telefonlarının asılsız ihbarlarla ve gereksiz yere meşgul edilmemesi için ekstra duyarlılık bekliyoruz.

Kriz Merkezi Telefon Numaraları:

Valilik: 0432 486 55 30

AFAD:122

Büyükşehir Belediyesi: 444 44 65

İpekyolu Belediyesi: 444 71 60

Edremit Belediyesi: 0432 312 21 53

Tuşba Belediyesi: 0432 214 00 90

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER