Van Valiliği; 'İzinsiz organizasyonlara müsade edilmeyecek'

Van Valiliği izin alınmadan Gezgin Fest gibi organizasyonların yapılmasına müsade edilmeyeceğini açıkladı.

Van Valiliği; 'İzinsiz organizasyonlara müsade edilmeyecek'

Kamuoyunun gündeminde olan ve geçtiğimiz yıl yapılan Gezgin Fest festivalinde Kur'an-ı Kerim ayetleri ile dalga geçildiği yönündeki iddialar üzerine geçtiğimiz günlerde Van Valiliği bir açıklama yapmıştı.

Van Valiliği bugün yaptığı açıklamada ise Gezgin Fest adı altında bu yıl da yapılması planlanan ve bilet satışı yapılan organizasyon ile ilgili bir izin müracaatının olmadığını, izin alınmadan bu tür organizasyonlara müsade edilmeyeceğini duyurdu.

Van Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi,

"Son günlerde sosyal medya üzerinden Gezgin Fest adı altında bu yıl Haziran ayında Van’da festival yapılacağı ve bilet satışlarının başladığı duyurulmuştur. Ancak, yapılması planlanan festival için şuana kadar Van Valiliğine herhangi bir başvuru olmamıştır. Buna rağmen biletlerin izinsiz olarak satışa sunulması ve festival yapılacağının duyurulması bizi derinden üzmüştür. Valiliğimizden izin alınmadan bu tür organizasyonların yapılmasına müsade edilmeyecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Kaynak: Van Postası Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2019, 10:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
halis sancak
halis sancak - 6 ay Önce

Geçen yıl kutsal kitabımız kurana karşı yapılan bu saygısızlık bizi derindwn üzmüştür.Bu yıl Van valiliğimizin böyle bir organizasyona izin vermiyeceğine gönülden inanıyor ve teşekkür ediyoruz

esmanur enter
esmanur enter - 6 ay Önce

Ne yani izin
alirlarsa müsade edilcek mi? Biz van halkı olarak boyle bir etkinlige ev sahipligi yapmaya zorlandigimiz icin utanıyoruz.Bu tarz etkinlikler istemiyoruz

SIRADAKİ HABER