Van Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu balıkçılar için yeni önlemleri açıkladı

Van Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu koronavirüs denetimleri kapsamında balıkçılar için aldığı yeni kararları açıkladı.

Van Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu balıkçılar için yeni önlemleri açıkladı

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Van Valiliği sosyal medya hesabı ve resmi web adresinde paylaşılan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun yeni adlığı kararlar neticesinde olta balıkçıları için yeni önlemler alındığı bildirildi.

Alınan kararlar, “İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 09.12.2020 tarih ve 2020/116 sayılı kararı Olta balıkçılığı faaliyeti yapılan sahil bantlarında kişiler arasında en az üç metre mesafe bırakılacaktır. Bu doğrultuda gerekli yer işaretlemelerinin (boya, yapışkan yer etiketi vb.) ilgili belediyeler tarafından ivedi bir şekilde yapılacaktır. Belirlenmiş her bir alan içerisinde sadece bir kişinin bulunması gerektiğini olta balıkçılığı yapan vatandaşlarımıza kolluk ve zabıta marifetiyle bildirilecektir. Belediyelerce olta balıkçılığı faaliyeti icra edilen her bir alan için en az bir zabıta personeli alan sorumlusu olarak belirlenecektir. Alan sorumlusu olarak belirlenen zabıta personelince; Kişilerin sadece belirlenmiş alanlar içerisinde olta balıkçılığı yapmaları sağlanacaktır. Bu alanlarda maskesiz bulunmasına ve sigara içilmesine kesinlikle müsaade edilmeyecektir.  Temizlik, maske ve mesafe kurallarının ihlali olabilecek diğer hususlarda gerekli uyarı ve ikaz faaliyetlerinde bulunulacaktır.  Uyarı ve ikazlara uymayan kişilere denetim ekipleri tarafından yaptırım uygulanacaktır. Amatör ve sportif amaçlı olta balıkçılığı yapılan sahil bantları denetim ekipleri tarafından düzenli olarak denetlenecektir. Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur” ifadeleri ile paylaşıldı.

Kaynak: Van Postası Gazetesi
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6