banner9

Van TSO, Van Gölü’nü kirleten belediyeler hakkında hukuki süreç başlatacak

Van TSO,  Van Gölü’nün korunması amacıyla havzada bulunan ve kanalizasyon atıklarını arıtmadan göle akıtan tüm belediyeler hakkında hukuksal süreç başlatacak.

Van TSO, Van Gölü’nü kirleten belediyeler hakkında hukuki süreç başlatacak

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Van Gölü’nün korunarak gelecek nesillere aktarılması için duyarlılık oluşturmak üzere mücadele başlatan Van Ticaret ve Sanayi Odası, radikal bir karara imza attı.

Van TSO Başkanı Necdet Takva, Van Gölü’nün korunması amacıyla kanalizasyon atıklarını arıtmadan Van Gölü’ne akıtan Van Gölü Havzası’ndaki tüm belediyeler hakkında hukuki süreci başlatacağını duyurdu. Takva sosyal medyada yaptığı açıklamada, “VANTSO olarak kanalizasyon atıklarını arıtmadan Vangölü’ne akıtan havzadaki tüm belediyeler hakkında hukuki süreç başlatmak üzere hazırlık yapma kararı aldık. Sanırım biraz üzecek ve üzüleceğiz ama olsun, Van’a ve geleceğe değer!” dedi. 

Van Gölü’nün korunmasını gündemde tutmak amacıyla başlattığı spor aktiviteleri ile duyarlılık oluşturmaya çalışan Van TSO,  şimdi de hukuki süreç başlatma hazırlığına girdi.

Kaynak: Van Postası Gazetesi
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
mülaim sert
mülaim sert - 5 ay Önce

Başkan Helal olsun sana Van senin gibi bir değerin kıymetini bilmediği için çok üzülecek. kaybeden sen değil Van halkı oldu.

SIRADAKİ HABER