Van TSO Başkanı Takva Razi Sınır Kapısı müjdesini verdi

Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva, Twitter hesabından Van'ın uzun yıllardır gündeminde olan İran'ın Razi Sınır Kapısı ile ilgili çalışmaların başladığının müjdesini verdi. 

Van TSO Başkanı Takva Razi Sınır Kapısı müjdesini verdi

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Van'ın İran'a açılan en önemli kapısı olan Kapıköy'ün modernizasyonun tamamlanması sonrasında Van'ın ve Türkiye'nin daha etkili bir ticaret için İran'dan beklediği hamle sonunda geldi.

Van'ın Kapıköy'e giden yolları uluslararası standartlara getirmesi ve geçtiğimiz yıl da TOBB eliyle Kapıköy sil baştan modernize edip yeniden açması sonrasında İran harekete geçti. 

Van TSO'nun uzun yıllardır ciddi mücadele verip İran tarafından da lobi faaliyetleri yürüttüğü çalışma ile ilgili Razi Sınır Kapısı'nda çalışmalar sürdürdüğü görüldü. Konuyla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden müjdeyi veren Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva Kapıköy sını kapısının Van’ın yükselen değeri olacağını söyledi.

Başkan Takva yaptığı paylaşımda, “İran her yerden daha fazla Van’ın Komşusudur. Van yıllarca bu pazarı ıskalamış, es geçmiştir. Bizim bu pazardan hem şehrimiz hem de ülkemiz için vazgeçmemiz söz konusu değildir. İran pazarına her zamankinden daha fazla önem vermemiz gerekir. 6 yıl önce Van TSO olarak yüzümüzü Görüntülere baktığımızda İran’ın büyük bir çalışma ile Kapı inşaatına başladığını göstermektedir.  Şimdi söyleyebiliriz ki; Gelecek bizimdir, gelecek şehrimizindir, gelecek ülkemizindir. İran ile ilişkimiz gelişmelidir, Irak ile Azerbaycan ile gelişmelidir. Biz bu pazardan vazgeçemeyiz. Yeni dönem bu pazarlara daha fazla sahiplik etme dönemidir. Ticaret ve tacir olmazsa sistem çöker! Sağlığımızı, şehrimizi, ülkemizi korumamız buna bağlıdır. Tacir ve esnaf çökerse duvar yıkılır! Kapıköy, bu bağlamda Van’ın yükselen değeri olacaktır, Teşekkür İran.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER