banner9

Van TSO Başkanı Necdet Takva eleştirilere mizah kattı

Anayasa Mahkemesi’nin kararından sonra Van TSO’daki görevi tartışma konusu olan Yönetim Kurulu Başkanı Takva, kendisine yönelik eleştirilere sosyal medyada mizahi paylaşımlarla cevap verdi.

Van TSO Başkanı Necdet Takva eleştirilere mizah kattı

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Anayasa Mahkemesi’nin kararından sonra Van TSO’daki görevi tartışma konusu olan Yönetim Kurulu Başkanı Takva, kendisine yönelik eleştirilere sosyal medyada mizahi paylaşımlarla cevap verdi.

Anayasa Mahkemesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu başkan ve yöneticilerinin, milletvekilliği veya mahalli idare seçimlerinde aday olup da seçilememeleri halinde, eski görevlerine geri dönmelerine olanak sağlayan kanun maddesine yönelik verdiği iptal kararının yürürlüğe girmesiyle yeni bir tartışma başladı. İptal kararı ile mahalli seçimlerde aday olan ve seçilmediği için görevine geri dönen Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva’nın görevi ile ilgili tartışmalar dün Van'ın en önemli gündemi olmuştu. 

AÇIKLAMADA BULUNMUŞTU
Tartışmalardan sonra Van Potası Gazetesi’ne açıklamada bulunan Takva, Necdet Takva “Yasalar yayımlandığı tarihten itibaren geçerlidir. Geriye dönük olarak işlemediği için göreve dönüşümüz kazanılmış bir haktır ve Van TSO olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz” demişti.

SOSYAL MEDYADA DA CEVAP VERDİ
Söz konusu durumu ile ilgili bazı basın kuruluşlarında çıkan haberler ile sosyal medya üzerinde gelen eleştiri ve yorumlara da sosyal medya üzerinden cevap veren Necdet Takva'nın mizahi üslup kullanması dikkat çekti.  Takva,  sosyal medya hesabında; “Allah'tan şehri diri tutan bir tarafımız var. Biz şehri diri tutarken, orada pabuç gazetecisi de yok değil hani. Sosyal medyada fake hesaplar ile sallayıp duruyorsunuz, Sonra sizi ciddiye almamızı istiyorsunuz” şeklinde paylaşımlarda bulundu.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2019, 21:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER