Van Kapıköy Gümrük Kapısı yaya geçişlerine açılıyor

Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Kapıköy Gümrük Kapısı’nı önümüzdeki hafta tekrar yaya geçişine açacaklarını söyledi.

Van Kapıköy Gümrük Kapısı yaya geçişlerine açılıyor

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Van’a gelecek olan İranlı turistleri gümrük kapısı ile merkez arasında, yeni aldıkları araçlarla taşıyacaklarını belirterek, Van’a gelen yabancıları artık simsarcıların eline bırakmayacaklarını belirtti.

“YAYA GEÇİŞİNİ AÇACAĞIZ”

Gelecek hafta Kapıköy Gümrük kapısını tekrar yaya geçişine açacaklarını belirten Vali Bilmez, "Gümrük kapısı ile merkez arasında, yeni aldığımız araçlarla turistleri taşıyacağız. Kentimize gelen yabancıları artık simsarcıların eline bırakmayacağız. Onları şehir merkezinden alıp kapıya götüreceğiz, kapıdan alıp şehir merkezine getireceğiz. Şehir merkezinde belli bir güzergahta onları indireceğiz ve bunun içinde çok cüzi bir ücret alacağız. İran tarafında ciddi bir inşaat ve modernleşme var. Şu anda yük taşımacılığı demir yolu üzerinden sağlanıyor. Yaya geçişini açacağız ama İran tarafının kendi inşaat kısmını bitirmesi lazım” dedi.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER