banner7

Van Kahvaltısı polemiğine Van TSO Başkanı Takva da katıldı

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından ilki Van’da düzenlenen ‘Kalkınmada Yerel Vizyon Bölgesel Toplantıları’ oturumunda espri amaçlı gündeme gelen Van Kahvaltısı polemiğine Van TSO Başkanı Necdet Takva da katıldı.

Van Kahvaltısı polemiğine Van TSO Başkanı Takva da katıldı

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından Van Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen ‘Kalkınmada Yerel Vizyon Bölgesel Toplantıları’nın ilki 03 Kasım 2020 Salı günü Van’da yapılmıştı. 

Toplantıda gündeme gelen Van Kahvaltısı polemiğine Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva, twitter hesabından yaptığı paylaşım ile katıldı. 

Takva paylaşımında, “Türkiye Belediyeler Birliği Şehrimizde “Kalkınmada Yerel Vizyon” toplantısı yapmış! Mevcut misyonun “kahvaltı tartışması” çerçevesinde nasıl bir vizyon ortaya koyduğunu da merak ediyoruz doğrusu! Sizleri tebrik ediyoruz!..” dedi. 

KALKINMADA YEREL VİZYON TOPLANTISINDA NE OLMUŞTU?
Toplantıda Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay’ın evsahipliği ve kahvaltı programı için Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Emin Bilmez’e yaptığı teşekkür üzerine Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan "Van’da 50 çeşit otlu peynir var ama kahvaltıda hellin peyniri var, sucuğun Van ile ne ilgisi var" diyerek kahvaltı menüsü ile ilgili esprili bir eleştiride bulunmuştu. 

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın eleştirisi üzerine, Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay ise, "Bir zeytin ve otlu peynir dahi olsa Van'da kahvaltı yaptık, ancak Ağrı'nın suyunu dahi içemedik" demişti. Aşıklar atışması şeklinde gelişen esprili diyalog toplantıya katılanları güldürmüştü.

İkinci oturumda konuşmacı olan Hakkari Valisi ve Belediye Başkanvekili İdris Akbıyık ise sunumunun sonunda, "Hakkari'den buraya gelirken Van kahvaltısı olarak bilinen kahvaltının aslında Hakkari kahvaltısı olduğunu söylememi istediler" şeklinde bir ifade ile Van Kahvaltısı atışmasına katılmıştı. 

Kaynak: Van Postası Gazetesi
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kemal Erdişli
Kemal Erdişli - 3 hafta Önce

Necdet Takva, Türkiye Belediyeler Birliği'nin vizyonunu sorgulayacağına kendi vizyonundan söz etmelidir. Türkiye Belediyeler Birliği siyasi bir söylemle yola çıkmıştır bu nedenle kendisinden bir vizyon bekleyemeyiz. Asıl sorgulanması gereken Takva'nın kendisidir. Van'ın en büyük sivil toplum kuruluşunun başında bulunan bu kişi bu güne kadar hangi vizyonuyla(!) Van'a hizmet etmiştir?
Gereksiz adam.

bozkurt
bozkurt - 3 hafta Önce

İşinize bakın, Esnafın durumu iyi değil. Yetkililere neden soramıyorsunuz, İRAN kapısınını neden açmadıklarını, Adam akıllı bir cevap bekliyoruz.Pandemiyi bahane etmeyin, Rusyadan, Avrupadan girişler serbest, Edirne, Yunan ve Bulgar turist girişlerine serbest, İran neden kapalı, Yetkililer ayrım yaptıklarını söylesinler, Van'a CEZAMI bu,

SIRADAKİ HABER