Van'ın İpekyolu Belediyesine kayyum atandı

Van'ın İpekyolu Belediyesine kayyum olarak İlçe Kaymakamı Sinan Aslan atandı.

Van'ın İpekyolu Belediyesine kayyum atandı

 Van Valiliği'nden yapılan açıklamada, Van'ın İpekyolu Belediye Başkanı Azim Yacan hakkında, “Silahlı terör örgütüne üye olmak ve terör örgütü propagandası yapmak” suçlarından Van Cumhuriyet Başsavcılığının 2019/6715 sayılı soruşturma dosyası kapsamında yürütülen soruşturma nedeniyle 08 Kasım 2019 günü gözaltına alındığı belirtildi.


  Açıklamanın devamında ise, “Belediye başkanı terör suçları nedeniyle, hakkında yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınması üzerine Anayasanın 127 ve 5393 sayılı belediye kanununun 47. Maddesinin amir hükümleri gereği İçişleri Bakanlığının 08 Kasım 2019 tarihli onayı ile geçici bir tedbir olarak görevinden uzaklaştırılmıştır. Bunun üzerine aynı kanunun 45/2 ve 46. Maddeleri gereği İpekyolu Belediye Başkanlığı görevine vekaleten ilçe kaymakamı Sinan Aslan görevlendirilmiştir” denildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
bozkurt
bozkurt - 2 yıl Önce

Önceki Kayyumlar gibi yapıp Halkı bezdirmesinler. Gelecek seçimlerde HDP yi kazandırmak için çalışmasınlar.Devletin memuruyum, görev sürem biter giderim, ilerde halk ne yaparsa yapar demesinler, Yıllardır Van da görev yapan Bürokrat ve idarecilerin bir kısmından Vanlı hiç memnun olmadı ama kimseye ANLATAMADI, Onlardan hesap soracak kimsede çıkmadı, Ehil olmayan, kendilerini 'Dindar ve Vatansever olarak gösterdiler.Yaptıkları icraatlar ne dindarlıkla nede Vatanseverlikle bağdaşmadı. Sadece birkaç Basın mensubu ve Akil insan diye halka tanıttıkları reklamlarını yaptılar ve arasıra yapmaya devam ediyorlar.Van HAKKI bilen Halk için çalışan idarecilere daima duacıdır.Saygılarımla.

hasan
hasan - 2 yıl Önce

1+1 ve 2+1 projelerine Ruhsat verilmesin, Van'da yetkililerin bir an evvel bu projelere Dur DEMESİ LAZIM, Kontrol ve Denetlenmesi yapılmayan bu yerler kötü emeller için kullanılmakta, Yapılanların denetlenmesi, yeni yapılacak olan bu yerlere izin verilmemesi Van ili HAYIRINA olacaktır. 70-100 TL arası günlük kiralanan bu yerler GENÇLİĞİN yok olmasına AHLAKİ değerlerin hiçe sayılması için cazip hale getiriliyor.

Osman Ayşin
Osman Ayşin - 2 yıl Önce

Hayırlı olsun. Olması gereken de buydu. Hizmet kayum belediyecilik ile olduğunu daha önceden gördük. İnşAllah yine daha iyisi daha hayırlı hizmetler olabileceğine inanıyorum. Yanlış yapılırsa elbette müdahale edilmelidir. Keşke böyle olmasaydı. Elbette hizmet seçilmişler ile devam etmesi daha şıkdır. Malum taraf bunu kabul etmedi. Bunun böyle olacağını biliyorlardı. Yinede hayırlısı olsun diyelim. Yüce Mevlam mahçup etmesin.

Veysel Bayram
Veysel Bayram - 2 yıl Önce

Hayırlı uğurlu olsun Memleketim çok geç kalındı çok önceden bu pislikleri temizlemek lazımdı . Bu vatan hainlerine VAN ı birakmayacagiz . Not : Vatan Sevdalısı olmak Kan meselesi . Kanı bozuklar bilmez

SIRADAKİ HABER