banner10

Van'ın Bahçesaray ilçesinde market denetimleri sürüyor 

Van Bahçesaray ilçe Emniyet Müdürlüğü ve ilçe Belediyesine bağlı zabıta ekipleri ilçe genelindeki zincir marketlerin, İçişleri Bakanlığının yayınladığı ek genelgede belirtilen kararlara uyup uymadığını denetledi.

Van'ın Bahçesaray ilçesinde market denetimleri sürüyor 

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Sağlık ve İçişleri Bakanlıkları tarafından yayımlanan genelgeler çerçevesinde Van Bahçesaray ilçe Emniyet Müdürlüğü ve zabıta ekipleri tarafından zincir marketler ve büfeleri salgın tedbirlerine uyup uymadıkları konusunda denetledi.

Sağlık Bakanlığının almış olduğu kararlar ve İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgeler çerçevesinde Van Bahçesaray ilçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri korona virüsü ile mücadele kapsamında vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi için denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Bu anlamda zincir marketler ve büfelerin içeride kaç kişi bulundurması gerektiği, sosyal mesafe kuralları, bilgilendirme yazıları ve gerekli evrakların olup olmadığı konusunda incelemelerde bulundu.
Van Bahçesaray Belediyesi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, “Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgeler çerçevesinde İlçe Emniyet Amirliği, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Belediyemiz zabıta ekipleri tarafından İlçemizde faaliyet gösteren market ve iş yerleri denetimlerimiz aralıksız devam etmektedir.” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Van Postası Gazetesi
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER