Van Gürpınar'ın yeni Kaymakamı Fatih Sayar kimdir?

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Van Gürpınar Kaymakamı olarak Ağrı Patnos doğumlu Fatih Sayar atandı.

Van Gürpınar'ın yeni Kaymakamı Fatih Sayar kimdir?

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Van Gürpınar Kaymakamı Osman Doğramacı Hakkari’nin Yüksekova Kaymakamlığına atandı. Gürpınar Kaymakamlığına ise Kahramanmaraş Ekinözü Kaymakamı Fatih Sayar atandı. Gürpınar Kaymakamı Fatih Sayar kimdir?

GÜRPINAR KAYMAKAMI FATİH SAYAR’IN ÖZGEÇMİŞİ
1984 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Lisans eğitimini 2003 yılında girdiği Süleyman Demirel Üniversitesi İşletme bölümünde tamamladı.

Lisans eğitiminin ardından iş hayatına başladı. Girmiş olduğu Kamu sınavlarında başarılı olarak Maliye Bakanlığında Vergi Denetmen Yardımcılığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında Müfettiş Yardımcılığı yaptı.

2010 yılında yapılan Kaymakam adaylığı sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine Hakkâri Kaymakam adayı olarak başladı. Kaymakam adaylığı boyunca Hakkâri Valiliğinde il stajını, Trabzon-Akçaabat’ta Kaymakam refikliğini, Adıyaman’da teftiş stajını yaptı. 

İzmir-Kiraz, Ankara-Kalecik, Çankırı- Korgun, Eldivan ilçelerinde Kaymakam vekilliği ve Afyon-Evciler Kaymakamlığı yaptı. 

Yabancı dil eğitimi için 1 yıllığına Amerika Maryland eyaleti Towson University’ de bulundu. 

2017 tarihinde Kahramanmaraş Ekinözü Kaymakamlığına atandı.  

Ağrı Patnoslu olan Fatih Sayar, evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2019, 17:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER