Van Gevaş’ın yeni kaymakamı Hamit Genç kimdir?

Van Gevaş Kaymakamı olarak atanan Hamit Genç,  yeni görev yerini sosyal medyada duyurarak, “Allah mahcup etmesin” dedi.

Van Gevaş’ın yeni kaymakamı Hamit Genç kimdir?

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi, Resmi Gazete'de yayımlanması ardından 403 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi. Görev yeri değişen Erzurum Pazaryolu Kaymakamı Hamit Genç, Van Gevaş Kaymakamı olarak atandı. Yeni görev yerini sosyal medyada duyuran Genç, “Yeni görev yerimiz Van - Gevaş... Allah mahcup etmesin...” paylaşımında bulundu.

HAMİT GENÇ KİMDİR?

1984 yılında Trabzon’un Çaykara İlçesinde doğdu. Lise öğrenimini Erzincan Anadolu Lisesinde tamamladı.  2007 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Halen Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim bilim dalında lisansüstü çalışmalarını sürdürmektedir.

2,5 yıl bir kamu bankasında görev yaptıktan sonra Nisan 2011’de Erzurum Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. İki aylık il stajından sonra Sakarya’da Teftiş Stajını, Yalova-Armutlu ve Karabük-Safranbolu’da Kaymakam Refikliği stajını tamamladı. Niğde-Çiftlik ve Erzurum-Palandöken ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı.  Bir yıl süreyle; İngilizce öğrenmek, bilgi edinmek ve uygulamaları yerinde görmek amacıyla Amerika Birleşik Devletleri’ne (Virginia) gönderildi. 28.06.2015 tarih ve 29400 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan müşterek kararnameyle Piraziz İlçesine atanan Kaymakam Sayın Hamit GENÇ burada iki yıl görev yaptıktan sonra 20.08.2017 tarihinde Pazaryolu’na atandı.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER