Van ESOB'tan 15 Temmuz çağrısı

Van ESOB, Van’da yapılacak 15 Temmuz yürüyüşüne katılım çağrısı yaptı.

Van ESOB'tan 15 Temmuz çağrısı


VAN ESOB, Van’da yapılacak 15 Temmuz yürüyüşüne katılım çağrısı yaptı. 


15 Temmuz ruhu ile Türkiye’de bir diriliş başladığını söyleyen Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VANESOB) Başkanı İsa Berge, Türkiye’nin 15 Temmuz 2016’da FETÖ’cü hain darbecilere karşı bir zafer kazandığını belirtti. “FETÖ’cüler 15 Temmuz darbe girişimi ile ülkemizi işgal etmek istediler.” diyen Berge, “Binlerce yıllık tarihi olan bu millet geçmişte nasıl ki hainlere geçit vermediyse 15 Temmuz’da da geçit vermedi.” şeklinde konuştu. 

 

İşte VANESOB Başkanı Berge’nin açıklamaları:

“Milletimize minnettarız”
“15 Temmuz’da tek yürek olan destan yazan milletimize minnettarız. Aylarca meydanlarda nöbet tutan Türkiye halkı, dünyaya bir demokrasi dersi verdi. 15 Temmuz’da bir daha görüldü ki bu milletin mayasında birlik ve dirlik vardır. Evlatlarımızın geleceği için hiç çekinmeden canlarını veren 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle yadediyoruz.” 

“Yürüyüşe katılım çağrısı”
“Van valiliğimizin öncülüğünde 15 Temmuz 2018 saat 19:30’da bir yürüyüş düzenlenecektir. Kurtuluş Parkı’ndan başlayacak olan yürüyüş Cumhuriyet Caddesi’ndeki kent meydanında sona erecektir. Tüm halkımızı bu kutlu yürüyüşe katılmaya davet ediyoruz.”   

 

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2018, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER