Van ESOB Eski Başkanı İdris Karael'den İsa Berge'ye Başkanlık dersi

Van ESOB Eski Başkanı İdris Karael mevcut ESOB başkanı İsa Berge'ye sosyal medyada yaptığı paylaşımlar ile başkanlık dersi verdi.

Van ESOB Eski Başkanı İdris Karael'den İsa Berge'ye Başkanlık dersi

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL


Van ESOB Eski Başkanı İdris Karael, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada esnafların verdiği aidatlar ile sürekli seyahatler yaptığını, şahsi inisiyatif kullanarak Esnaf Sicil Müdür Yardımcısı yaptığı gazetecinin sağlıklı bir karar olmadığını belirterek tepki gösterdi.

Eski Başkan Karael yaptığı açıklamada, “Van Esnaf ve SanatkârI aidat ödeyecek sen 10 Bin TL den fazla maaş alacaksın 15 gün Ankara da 15 gün Van kalacaksın böyle Birlik Başkanlığı olmaz .” dedi.

GAZETECİDEN SİCİL MÜDÜR YARDIMCISI OLUR MU?

Van ESOB Eski Başkanı İdris Karael yaptığı başka bir paylaşımda ise, “Van Esnaf ve Sanatkâr sicil Müdür yardımcılığına bir gazete ve dergi yazarının getirilmesi teamüllere, usul ve esaslarına aykırı olduğu gibi, sağlıklı bir karar değildir. Bu keyfi ve yanlışın acilen düzeltilmesi gerekir. Yetkililerden rica ediyoruz ve bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
edremit
edremit - 1 ay Önce

Sayın KARAEL, İsa BERGE Ders veriyor.Onun verdiği ders senin müfredatında yok ki. Fetö'nün güçlü olduğu yıllarda HDP'nin Projesi olarak 'Bakkallar odası başkanlığına aday gösterildi. Şimdilerde Bırkısım AKP'lilerinde desteğini almış biri İsa Berge.Dün onun Hdp'nin projesi olduğunu söyleyen birtakım STK başkanları, şimdi onunla beraber, Soruyorum DERSİ kim veriyor ? Van'da yaşamamış gibi konuşuyorsun sayın KARAEL.

Edremit Sahil Bandı
Edremit Sahil Bandı @edremit - 4 hafta Önce

Satılık ev, arsa, maraba çok bu şehirde oylarını belli ücretler karsiligi satan çok kişi gördük sende haklısın Edremit :) işini düzgün yapanı dokuz köyden kovarlar lafı sizin yazdığınız cümlelerle aşırı anlamlı. Eğri oturup doğru konuşmak lazım. Helali haramı bilen insanlar gitti yerine ne olduğu belli olmayan söz söyleyemeyen, protokol konuşmalarında resimlerde arkada durmuş herşeyden bi hal haber kişiler kaldi. Esnaf bunları istemiyor artık bunların yerine dik duruş gerektiğinde esnafın sorunlarını söz alarak ifade eden çekinmeyen, dobra olan esnafı temsil eden kişiler istiyor. Baskalarinin Çantasini taşıyan çantacıları istemiyor Vanda. Bu esnafa kanunu bilen en önemlisi helali haramı bilen kurum başkanlarına ihtiyacı var. Bence siz Van'da yaşamıyorsunuz yaşasaydınız bunları görmemek için görmenizde bir kusur lazım. Karael'in özgeçmişine bakmanızı tavsiye ediyorum. Van için harcadığı yıllara baksanız daha dünyada gelmemiştiniz.

SIRADAKİ HABER