Van Edremit’in yeni Kaymakamı Muhammet Fuat Türkman kimdir?

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesinden sonra Edremit Kaymakamlığına Şemdinli Kaymakamı Muhammet Fuat Türkman atandı.

Van Edremit’in yeni Kaymakamı Muhammet Fuat Türkman kimdir?

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Resmi Gazete'de yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 403 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi. Bu kararname ile Van’da 9 kaymakamın ve 1 vali yardımcısının görev yeri değişti. Görev Yeri değişen Van Edremit Kaymakamı Atıf Çiçekli Antalya Vali Yardımcılığına atandı. Edremit Kaymakamlığına ise Şemdinli Kaymakamı Muhammet Fuat Türkman atandı.

MUHAMMET FUAT TÜRKMAN KİMDİR?
1980 yılında Erzurum'da doğdu. İlk ve ortaöğretim tahsilini Erzurum’da tamamladı. Konya Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 2000 yılında mezun oldu.

Özel sektörde 2 yıl, Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nde uzman milli emlak memuru olarak çalıştı.2008 yılında Erzurum kaymakam adayı olarak göreve başladı. 2008 yılında Trabzon Şalpazarı ilçesinde 8 ay geçici görevde bulundu. Bir yıl Almanya'da dil eğitimi gördü.

21 Şubat 2011 tarihinden itibaren asaleten Tuzlukçu Kaymakamı olarak göreve başladı.19 Temmuz 2013 tarihinde ise Sinop ili Saraydüzü ilçesine atandı.

Türkman, Mülki İdare Amirleri 2015 kararnamesi ile Bingöl İli Vali Yardımcılığı görevine atandı. 2017 Tarihinde Şemdinli Kaymakamı olarak atandı.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan  saribulak
Kenan saribulak - 6 ay Önce

Ben karantinada yim mersindeyim çocuklarım mağdur sizden yardım talep ediyorum saygılar sunuyorum

SIRADAKİ HABER