Van Edremit Belediyesi'nden karla mücadele duyurusu

Van Edremit Belediyesi Başkanı İsmail Say, aralıksız süren kar yağışından dolayı vatandaşların toplu taşıma araçlarının tercih etmeleri gerektiğini söyledi. 

Van Edremit Belediyesi'nden karla mücadele duyurusu

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Van 30 yıl sonra en fazla yağan karla karşı karşıya, gece gündüz demeden karla mücadele eden belediyeler daha iyi bir hizmet sunabilmek için vatandaşların ulaşım için toplu taşıma araçlarını tercih etmeleri gerektiğini belirtti.

Van’ın Edremit ilçesinde süren karla mücadele çalışmalarında vatandaşa daha iyi bir hizmet sunabilmek adına Belediye Başkanı İsmail Say, “Kar yağışı nedeniyle vatandaşlarımızın özel araçları ile trafiğe çıkmamaları, toplu ulaşım araçlarını kullanmalarını öneriyoruz. Çıkacakların ise gerekli tedbirleri alması gerekmektedir. Yağış sonrası temizleme çalışmalarını aksatacak şekilde park yapılmaması da önemle duyurulur. İlçemizde etkili olan kar yağışı ile birlikte Fen İşleri Müdürlüğümüz ekiplerince kar küreme ve tuzlama çalışmaları aralıksız devam ediyor. Sorumluluk alanlarımızda kapalı yol bulunmamaktadır.” dedi.

Edremit Belediyesi Fen İşleri Müdürü Emrah Bozkaya ise “ Dün Başlayan kar yağışıyla birlikte Edremit Belediyesi Fen İşleri Başkanlığı ekipleri olarak sahaya çıktık. Gece boyu çalışan ekiplerimizle birlikte cadde ve ana Anterleri temizledik, daha iyi bir hizmet sunabilmek ve vatandaşı mağdur etmemek adına işimizi severek yapıyoruz ve her anını eğlenceye dönüştürüyoruz.  Karla mücadele çalışmalarımız kar duran kadar sürecek, gece gündüz demeden halkımız için çalışacağız, biz buradayız, Karla mücadele çalışmamızda gece gündüz bilmeden burada olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.
 

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER