Van Edremit Belediyesi Kurban Bayramı öncesi denetimlerini arttırdı

Van Edremit Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, Kurban Bayramı öncesi ilçe merkezinde birçok yerde hem rutin hem de koronavirüs denetimlerini arttırdı.

Van Edremit Belediyesi Kurban Bayramı öncesi denetimlerini arttırdı

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Koronavirüs nedeniyle düğünler bir süredir yapılamıyordu. İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelgeyle belirlenen bazı kurallara uyulmak şartıyla 1 Temmuz’da düğünler tekrar yapılmaya başlandı. 

Edremit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de Sağlık Bakanlığı’nın almış olduğu kararlar ve İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgeler çerçevesinde düğün ve nikah salonlarında denetimlerini arttırdı. Ekipler tarafından gece saat 24.00’a kadar yapılan denetimlerde sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyulması için mekan sahiplerine çağrıda bulunuldu. Kurallara uymayanlara ise cezai işlem uygulandı.

Edremit Belediyesi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, “Zabıta ekiplerimiz, Kurban Bayramı öncesi iş yeri denetimlerini sıklaştırdı. Kasap, fırın, market, kuaför ve toplu tüketim iş yerlerine yönelik denetimlerini yoğunlaştıran ekiplerimiz, vatandaşların sağlıklı gıdaya ulaşması için yoğun çaba gösteriyor.” İfadelerine yer verildi.

Kaynak: Van Postası Gazetesi
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER