Van'da tüketici dostu iş yerlerine teşekkür belgesi

KORONA VİRÜS SALGININDAN DOLAYI KENTTE YAŞANABİLECEK FİYAT ARTIŞLARINA KARŞI YAPILAN DENETİMLERDE FİYAT ARTIŞI YAPMAYAN “TÜKETİCİ DOSTU” İŞ YERİ SAHİPLERİNE VAN VALİLİĞİ TARAFINDAN TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ.

Van'da tüketici dostu iş yerlerine teşekkür belgesi

Korona virüs salgınından dolayı kentte yaşanabilecek fiyat artışlarına karşı yapılan denetimlerde fiyat artışı yapmayan “Tüketici Dostu” iş yeri sahiplerine Van Valiliği tarafından teşekkür belgesi verildi.

Korona virüs salgınını fırsata çevirip başta gıda ve temizlik malzemelerine fahiş fiyat uygulayanlara yönelik valilik, Van Büyükşehir Belediyesi, Ticaret İl Müdürlüğü, defterdarlık ve Tuşba Belediyesi ekipleri kent genelindeki eczane, medikal ve marketlerde denetim yapmıştı. Vali Yardımcısı Mesut Ozan Yılmaz’ın başkanlığında yapılan denetimlerde; maske, eldiven, ateş ölçer, koruyucu tulumlar, kolonyalar, dezenfektanlar, hijyen ürünleri ve temel gıda malzemelerinin fiyatları kontrol edildi.

Bir yandan denetimleri sürdüren ekipler bir yandan da yapılan denetimler sonucunda krizi fırsata çevirmeyen ve fiyat artışı yapmayan esnafları ödüllendirildi. Vali Yardımcısı Mesut Ozan Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Osman Sevinç ve Ticaret İl Müdürü Murat Keremoğlu, bu dönemde ürünlerine fiyat artışı yapmayan tüketici dostu iş yerlerini ziyaret ederek valilik adına teşekkür belgesi verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Burcu
Burcu - 1 hafta Önce

Beşyolda bulunan '' eczane emre'' de denetlemeye tabi tutulmalıdır resmen maske fiyatını söylerken gülerken bayan personeli de denetlenmeli bunların yaptığı soygundur.

Yahya bilen
Yahya bilen - 1 hafta Önce

En azından halk dostlarının isimlerini verin de zamanı geldiğinde biz de onlarla alışverişimizi yapalım.

SIRADAKİ HABER