Van'da okullara 12 Şubat 2020 Çarşamba günü de kar tatili var mı? Yarın okullar tatil mi?

Van Valiliği olumsuz hava koşulları ve aşırı buzlanma nedeniyle il genelindeki okulları 12 Şubat 2020 Çarşamba günü de 1 gün süre ile tatil edildiğini duyurdu. Van'da kış aylarının çetin geçmesinden dolayı Van Valiliği tarafından 10 Şubat Pazartesi ve 11 Şubat Salı günü okulların tatil olduğu açıklanmıştı. Van genelinde olumsuz hava koşulları, yollardaki kar birikintileri ve aşırı buzlanmadan dolayı 12 Şubat Çarşamba günü de okulların tatil olup olmayacağı merak ediliyor?

Van'da okullara 12 Şubat 2020 Çarşamba günü de kar tatili var mı? Yarın okullar tatil mi?

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL / Ziya Türk’ün Haberi

Van Valiliği olumsuz hava koşulları ve aşırı buzlanma nedeniyle il genelindeki okulları 1 gün daha tatil etme kararı aldı. 

OKULLAR BİR GÜN DAHA TATİL
Van ve ilçelerindeki olumsuz hava koşulları nedeniyle Van Valiliği il genelindeki ilk ve orta dereceli okulları 12 Şubat 2020 Çarşamba günü de tatil edilmesi kararı aldı. 

Valilikten yapılan açıklamada, “Olumsuz hava koşulları ve aşırı buzlanma nedeniyle 12 Şubat 2020 Çarşamba günü ilimiz genelinde ilk ve orta dereceli eğitim ve öğretim kurumlarında, eğitime (1) bir gün süre ile ara verilmiştir. Ayrıca engelli ve hamile kamu personeline de idari izin verilmiştir” denildi. 

VAN'DA YOLLAR KAPANDI, İŞ MAKİNELERİ DONDU

Van’da meydana gelen yoğun kar yağışı ile birlikte Sibirya soğukları da hakim oldu. Meteoroloji tarafından buzlanma ve çığ düşmesine karşı yapılan uyarılar devam ederken, Van Bahçesaray, Van Gürpınar, Van Çatak, Çaldıran Doğubeyazıt, Van Hakkari, Van Tatvan yolları çığ düşmesi veya tipi nedeniyle zaman zaman ulaşıma kapatıldı. 

Van Çatak yoluna düşen çığın temizlenmesi için dün gece çalışma yapan ekipler hava sıcaklığının sıfırın altında 35 dereceyi görmesi ile çalışmalara ara verdi. Bugün sabah çalışmalara devam etmek isteyen ekipler, iş makinelerini soğuktan donması nedeniyle çalıştıramamıştı. 

Kaynak: Van Postası Gazetesi
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Burak
Burak - 8 ay Önce

Reis yeter bi bırak okul yüzü görelim

Reşit
Reşit - 8 ay Önce

Ben olsaydım okulları kökünden kapatırım. Eğitim sistemi böyle oldukça okul açık olsa kapalı olsa ne fark eder zaten öğretmenler çalışmamak için dua ediyor kar yağsın.

Leyla
Leyla - 8 ay Önce

Sayın valimize çok teşekkür ederiz benim çocugum ilk okul birinci sınıfa gidiyor havaların soguk olmasi ve buzlanmadan dolayı tek temellimiz tek ricamız perşembe ve cuma da tatil olur

Erkan
Erkan @Leyla - 8 ay Önce

Benim oğlumda birinci sınıf öğrencisi bizimde tek ricamız perşembe ve cumada tatil olsun hava çok soğuk

Furkan
Furkan - 8 ay Önce

Perşembe De Kesin Tatil Olucakmı

Samet
Samet - 8 ay Önce

iyki yarın tatil en kötü dersler yarin

Mehmet Salih IŞILDAR
Mehmet Salih IŞILDAR - 8 ay Önce

Çocuklarımız sağlığından olacağına bir hafta derslerinden olsunlar ziyanı yok. Vali beye bu ferasetinden dolayı teşekkür ve tebriklerimi iletiyorum.
Kimya ögretmeni

Azat
Azat - 8 ay Önce

Yeter artık kesin bir karar verin

sevgi
sevgi - 8 ay Önce

Okul bir hafta daha kapansin bence


SIRADAKİ HABER