banner10

Van'da muhtar adaylığına yoğun ilgi

690 mahalle muhtarlığı bulunan Van’da muhtarlığa yoğun ilgi oldu. Muhtarlık için kadınların yoğunluğu gözlerden kaçmadı

Van'da muhtar adaylığına yoğun ilgi

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

690 mahalle muhtarlığı bulunan Van’da muhtar adaylığına yoğun ilgi oldu. Tek kadın muhtarı olan Van'da 100'ün üzerinde kadının muhtar adayı olması dikkatlerden kaçmadı..

Sabah saat 7’den itibariyle Van’da oy verme işlemi başladı. Kent genelinde 2 bin 273 sandıkta 652 bin 878 seçmen sandık başına gidecek. Sabah saatlerinde itibaren vatandaşlar adeta kitleler halinde oyunu kullanmak için okullara akın etti.

Okul ve mahallelerde muhtarlar adayların yoğunluğu dikkatlerden kaçmadı. Okul girişlerinde ellerinde muhtarlık pusulalarıyla hazır bekleyen muhtar adayları,  gelen seçmene oy pusulalarını dağıttı.

Diğer yıllara oranla muhtarlık seçimlerine bu yıl ilginin hayli yoğun olduğu görünüyor.  Yurt genelinde 31 bin 963 mahalle, 18 bin 329 köyde toplam 50 bin 292 muhtar bulunuyor. 690 mahallenin bulunduğu Van’da bu yıl 100’e yakı kadın muhtar adayı yarışacak.

Muhtarların maaşlarında yapılan iyileştirme ile 2 bin liranın üzerinde bir maaş alacak olan muhtarlar, aynı zamanda sigortalı da oluyor. Bu nedenle muhtar adaylıklarnda patlama oldu.Van'da her mahalle'de en az 7-8 muhtar adayı kıyasıya yarışıyor. 

Adaylık sayısındaki fazlalık, ilgi hizmete mi maşa mı sorusunu akıllara getirdi.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2019, 01:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
fazıl kurt
fazıl kurt - 3 ay Önce

seçimde kazandımı

SIRADAKİ HABER