Van'da 300 öğrenci Satranç Turnuvasında kıyasıya yarıştı

Tuşba Gençlik Merkezi'nde Cumartesi başlayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Satranç Turnuvası Pazar günü sona erdi

ZİYA TÜRK'ÜN HABERİ

Van’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Satranç Turnuvası düzenlendi. Van'da ilk kez düzenlenen ve renkli görüntülerin kaydedildiği satranç turnuvasında 300 öğrenci kıyasıya yarıştı, 15 satranç hakemi görev aldı.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI TURNUVASI BAŞLADI
Satranç Federasyonu Van İl Temsilcisi Dr. Öğretim Üyesi Adnan Yaviç Öncülüğünde düzenlenen turnuvada, Edremit İpekyolu ve Tuşba ilçelerinde okuyan ilkokul ve ortaokul öğrencileri bireysel olarak katıldı.

16 Nisan 2022 Cumartesi günü başlayan ve 6 tur olarak düzenlenen müsabakalar Pazar günü sona erdi.

1,2, 3, 4, 5, 6, 7 ve 8'inci sınıfların yarıştığı turnuvada her sınıftan erkekler kategorisinden 3, kızlar kategorisinden 3 öğrenci madalya almaya hak kazandı.

Kategorilerinde ve sınıflarında dereceye girenlere madalya, birinci olanlara da madalya ile birlikte kupa verilecek.

MADALYALAR VE ÖDÜLLER 23 NİSAN'DA VERİLECEK

Dereceye girenlerin madalyaları, birincilerin kupaları ve ödülleri 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı törenlerinde verilecek.

Van’da ilk kez düzenlenen turnuvada yarışan ve derece alan öğrencilerin dereceleri,  Türkiye Satranç Federasyonu Ulusal Kuvvet Derecesi (UKD) hesaplamalarına dâhil edilecek.

TUŞBA KAYMAKAMI DUMAN SATRANÇ OYNADI

Öte yandan turnuvaya gelerek öğrencilere başarılar dileyen Tuşba Kaymakamı Furkan Duman, bir öğrenci ile satranç oynadı.

Kaynak: Vangölü TV

DERECEYE GİREN SPORCULAR
İLKOKUL 1. SINIF ERKEKLER İLKOKUL 1. SINIF KIZLAR
1- Yaşar Alp İşseloğlu 1- Arda Yağcı
2- Alp Tardu Aslan 2- Elif Sare Çelik
3- Sarp Argün 3- Nihan Gültepe
İLKOKUL 2. SINIF ERKEKLER İLKOKUL 2. SINIF KIZLAR
1- Ferit Aydın 1- Arin Ronahi Kotay
2- Bünyamin Keskiner 2- Reyhan Peri Özdemir
3- Mirazat İpek 3- Zeynep Asya Filizer
İLKOKUL 3. SINIF ERKEKLER İLKOKUL 3. SINIF KIZLAR
1- Taylan Kerem Kaya 1- Beren Altınmakas
1- İlias Timushev 2- Ecem Su Şerefli
2- Mirali Şeker
3- Bahadır Aldemir
İLKOKUL 4. SINIF ERKEKLER İLKOKUL 4. SINIF KIZLAR
1- Yusuf Çetin 1- Jinda Kaya
2- Abdulbaki Kaplan 2- Elizan Koç
3- Yiğithan Rençber 3- Meryem Kaçire
ORTAOKUL 5. SINIF ERKEKLER ORTAOKUL 5. SINIF KIZLAR
1- Umut Yorğun 1- Bınevş Narin Güneş
2- Baver Bilal Turun 2- Helin Kıpçak
3- Muharrem Yiğit Türkoğlu 3- Melek Su Bahşiş
ORTAOKUL 6. SINIF ERKEKLER ORTAOKUL 6. SINIF KIZLAR
1- Velat Oğuz 1- Berna Karaalp
2- Bahoz Çakan 2- Aslı Ceylan
3- Rızgar Halit Kaya 3- Tülay Erbenzer
ORTAOKUL 7. SINIF ERKEKLER ORTAOKUL 7. SINIF KIZLAR
1- Ahmet Enes Yeşiltaş 1- Gülcan Boztaş
2- Kağan Özdemir 2- Serap Avcıer
3- Muhammed Hamza Yalav
ORTAOKUL 8. SINIF ERKEKLER
1- Jiyan Ay
2- Muhammed Emin Acar
3- İbrahim Kul

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER