banner9

Van Çatak’ın yeni Kaymakamı Ekrem Çeçen kimdir?

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Van Çatak Kaymakamlığına Gümüşhane'nin Kürtün Kaymakamı Ekrem Çeçen atandı.

Van Çatak’ın yeni Kaymakamı Ekrem Çeçen kimdir?

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Yeni kararname ile Çatak Kaymakamı Hamza Türkmen, Mardin’in Ömerli Kaymakamlığına atandı. Kararname ile Gümüşhane Kürtün Kaymakamı Ekrem Genç ise Çatak Kaymakamlığına atandı.  Van’da daha öncede görev yapan Kaymakam Çeçen, Van’a yabancı değil. Peki, Ekrem Çeçen kimdir?

ÇATAK KAYMAKAMI EKREM ÇEÇEN’İN ÖZGEÇMİŞİ
Kaymakamımız Sayın Ekrem ÇEÇEN, 1983 yılında Kayseri İli Yeşilhisar ilçesinde doğdu. İlkokulu Yeşilhisar’da, ortaokulu  ve liseyi Ankara’da tamamladıktan sonra 2006 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden onur derecesiyle mezun oldu.

Sırasıyla Erciş/Van Malmüdürlüğü’nde muhakemat memuru olarak; Antalya Vergi Dairesi Başkanlığı’nda ve Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı’nda gelir uzman yardımcısı olarak; Kocaeli Defterdarlığı’nda milli emlak denetmen yardımcısı olarak görev yapmıştır.

2011 yılında yapılan Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak Kayseri Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı. Kırşehir'in Akpınar ve Bolu’nun Seben İlçesinde Kaymakam vekilliği görevinde bulundu.

İngiltere'nin Porstmouth Üniversitesi'nde “An Analysis on Narcotics in Turkey: TheTheoreticalPerspective of theFightAgainstDrugsandtheImportance of Turkey (Türkiye'de Narkotik Üzerine Bir Analiz: Uyuşturucuyla Mücadelenin Teorik Perspektifi ve Türkiye’nin Önemi)” konusunda Kamu Yönetimi alanındaki yüksek lisansını tamamladı.

Kaymakamlık kursunu üstün başarı ile tamamlayarak 22.06.2015-05.09.2017 tarihleri arasında Devrekani Kaymakamı olarak görev yapan Kaymakam Çeçen, 16.09.2017 tarihinden itibaren İlçemiz Kaymakamlığı görevini yürütmektedir. Kamu yönetimi alanında yayımlanmış kitabı bulunmakta olup iyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER