banner10

Van Büyükşehir Belediyesinden önemli duyuru!

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmaları kapsamında Milli Egemenlik Caddesi sil baştan düzenleniyor. 

Van Büyükşehir Belediyesinden önemli duyuru!

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in talimatıyla başlatılan kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmaları aralıksız bir şekilde sürdürülürken, bugün Milli Egemenlik Caddesinde çalışmalar başladı.

Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yürütülen yeni projelerle kentte değer katacak prestij caddeler inşa edilecek. Çalışmalar kapsamında 1,2 kilometrelik Milli Egemenlik Caddesi ve yaklaşık 500 metrelik Maraş Caddesi 2. Etap çalışmaları (Kültür Sarayı ile Çohaz Petrol arasındaki) nisan ayının ikinci haftasında başlayacak ve yılsonuna kadar tamamlanarak vatandaşların hizmetine açılacak.

İhale süreci tamamlanan ve yaklaşık 5 milyon TL'ye mal olacak projede Milli Egemenlik ve Maraş 2. etap cadde çalışması bütün olarak düşünülerek kent estetiğine uygun olarak tasarlandı.
Büyükşehir Belediyesince kısa bir süre önce Soydan Kavşağı ile Sebze Hali Kavşağı arasındaki 2,5 kilometrelik caddenin baştan aşağı sıfırdan yenileneceği ve yine aynı proje kapsamında 2,3 kilometrelik Şabaniye Caddesi'nin de onarılıp, refüj aydınlatmalarının sıfırdan yapılacağı açıklanmıştı.

Büyükşehir Belediyesi twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, “Büyükşehir Belediyemizin prestij cadde projeleri kapsamında Milli Egemenlik Caddesi’nde yenileme çalışmaları yarın sabah başlıyor. Cadde tek yönlü olarak trafiğe açık olacaktır. Bu nedenle vatandaşlarımız cadde üzerine araçlarını park etmemeleri önemle duyurulur.” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Van Postası Gazetesi
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yolu genişletin lütfen
Yolu genişletin lütfen - 1 hafta Önce

Eski cezaevi caddesinin iki nisan caddesi ile erek meydanı arasında kalan kısmı o kadar darki iki araç geçtimi yayalar ne yapacağıni şaşırıyor. Lutfen baskanin buraya bir çözüm bulması icin onu bilgilendirin

SIRADAKİ HABER