Van Belediye Başkanlarından Özalp için geçmiş olsun mesajı 

Van İlçe Belediye Başkanları Özalp ilçesinde meydana gelen 5.4 büyüklüğünde ki depremde yaralanan ve evi hasar gören vatandaşlar için geçmiş olsun mesajı yayımladı.

Van Belediye Başkanlarından Özalp için geçmiş olsun mesajı 

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Van İlçe Belediye Başkanları sosyal medya hesabı üzerinden Özalp ilçesinde meydana gelen 5.4 büyüklüğünde ki depremde yaralanan ve evi hasar gören vatandaşlar için geçmiş olsun mesajı yayımladı.

Van Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, “Van’ın Özalp ilçesi merkez üssü olarak meydana gelen deprem nedeniyle bölgede yaşayan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

Van Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, “Van'ın Özalp ilçesinde meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen depremden etkilenen vatandaşlarımıza ve ülkemize geçmiş olsun. Rabbim her türlü afetten korusun.”

Van Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, “Özalp ilçemizde, meydana gelen 5,4 büyüklüğündeki deprem Saray ve Gürpınar ilçelerimizde etkilemiştir. Depremden etkilenen tüm hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim ülkemizi, Milletimizi tüm afetlerden korusun inşallah.  #deprem #Vanda Deprem”

Van Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer, “Van’ın Özalp İlçesi’nde meydana gelen depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun.Rabbim ülkemizi her türlü afetten muhafaza etsin.”

Van Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, “Van’a iner inmez bölgeye geldiğini belirten Tanış, “Devletimizin her birimi buradadır. Şu an yaklaşık 150 çadır tedarik edilerek buraya gönderiliyor. Yemek dağıtım araçları bölgeye geliyor. Bizim için sevindirici olan can kaybının yaşanmamasıdır. Çünkü bu tür depremleri sürekli yaşıyoruz. 6 ay önce Başkale’de aynı örneğini yaşayarak 10 canımızı kaybettik. Bu metruk yapılardan artık hiçbir vatandaşımızın burnunun kanamasına tahammül edemeyiz. Bununla ilgili 2 gün önce Çevre ve Şehircilik Bakanımızla bir toplantı gerçekleştirdik. Burada evi olmayan vatandaşlarımız için ‘tarım-köy’ projesini gerçekleştiriyoruz. Devletimiz, vatandaşlarımızın geri dönüşleri için TOKİ marifetiyle ev yapılacak. Bu olay da bize gösteriyor ki tüm vatandaşlarımızı için bir dönüşüm içerisine almamız gerekiyor. Bakanımız projeye çok sıcak baktı. Bunları da bu kapsama alıp eski evleri temizleyip sağlıklı evler yapacağız inşallah. Yapısına, mimarisine baktığımız zaman lalettayin yapılmış evler. Bu da insanımızın felaketi olacak. Burası deprem bölgesi, fay hatlarının yoğun olarak geçtiği bölgelerdir. Vatandaşlarımız endişe etmesinler. Devletimizin tüm birimleriyle vatandaşlarımızın yanındayız” dedi.”    

Van Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari, “Van'ın Özalp ilçesinde meydana gelen 5,4 büyüklüğündeki depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun Rabbim ülkemizi, milletimizi afetlerden korusun. #deprem    

Van Bahçesaray Belediye Başkanı Meki Arvas, “Merkez üssü Özalp ilçemizde meydana gelen ve çevre illerden hissedilen deprem sonrası can kaybının olmamasını temenni ediyor; tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. #deprem

Van İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, “İlimiz Özalp ilçesinde meydana gelen 5.4 büyüklüğünde ki deprem dolayısıyla tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Herhangi bir can kaybı yaşanmaması en büyük temennimiz.”

Van Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu, “Merkez üssü #Van #Özalp ilçemiz olan 5.4 büyüklüğündeki depremden etkilenen tüm kardeşlerimize geçmiş olsun. Çok şükür şu ana kadar can kaybımız yok. Rabbim ülkemizi tüm musibetlerden korusun.”

Van Başkale Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Asım Solak, “İlimiz Özalp ilçesinde meydana gelen 5,4 büyüklüğündeki depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

Van Muradiye Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Erkan Savar, “Van’ın Özalp ilçesinde meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen depremden etkilenen vatandaşlarımıza ve ülkemize geçmiş olsun. Rabbim her türlü afetten bizleri muhafaza etsin.”

Kaynak: Van Postası Gazetesi
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6