banner9

Van Bahçesaray’ın yeni Kaymakamı Muhammet Öztabak kimdir?

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Bahçesaray’ın yeni kaymakamı Muhammet Öztabak oldu.

Van Bahçesaray’ın yeni Kaymakamı Muhammet Öztabak kimdir?

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 403 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi. Bu kararname ile Van’da yeni görev yeri belli olan 9 kaymakamdan birisi de Sivas Divriği Kaymakamı Muhammet Öztabak oldu. Söz konusu kararname ile Bahçesaray Kaymakamı Onur Şatıroğlu, Antalya Derme Kaymakamlığına atandı. Bahçesaray Kaymakamlığına ise Öztabak getirildi. Peki, Muhammet Öztabak kimdir?

BAHÇESARAY KAYMAKAMI MUHAMMET ÖZTABAK’IN ÖZGEÇMİŞİ
1981 yılında Rize’nin Ardeşen İlçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ardeşen de tamamladı. 2003 yılında Dumlupınar Üniversitesi İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 2005-2013 yılları arasında Antalya ve Rize Sosyal Güvenlik il Müdürlüklerinde çeşitli unvanlarda görev yaptıktan sonra 2013 yılında İçişleri Bakanlığınca açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanıp Ordu Kaymakam Adayı olarak "Mülki İdare Amirliği" mesleğine intisap etti. Ordu ilinde Valilik stajını, Amasya ili Suluova ilçesinde ve Çorum ili Sungurlu İlçesinde Refiklik stajını, Antalya ilinde ise Mülkiye Teftiş stajını tamamladı. Yurtdışı stajı için gönderildiği İngiltere'de 1 yıl süreyle  " University of Liverpool " da dil eğitimi aldı. İngiliz Kamu Yönetimi üzerine çeşitli kamu kurumlarında incelemelerde bulundu.

Nevşehir ili Acıgöl ilçesinde Kaymakam Vekilliği yaptı. Afyonkarahisar ili İscehisar Kaymakamlığında görev yaptı. Cumhurbaşkanlığının 1 Eylül 2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 2018/157 karar sayılı kararnamesi ile. Divriği ilçemizde göreve başladı. Evli ve bir kız çocuğu babası olan Kaymakam Muhammet Öztabak, İngilizce bilmektedir.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER