banner9

Van Bahçesaray Belediye Başkanı Meki Arvas, köylülerle bir araya geldi

Bahçesaray’da ekiplerin çalışmalarını yerinde denetleyen Belediye Başkanı Meki Arvas, köylülerle bir araya gelerek talep ve isteklerini dinledi.

Van Bahçesaray Belediye Başkanı Meki Arvas, köylülerle bir araya geldi

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Çalışmalara ara vermeden devam eden Bahçesaray Belediye Başkanı Meki Arvas, çalışmaları yerinde inceleyerek ekipleri denetledi. Başkan Arvas, ekibiyle birlikte daha önce ihalesi yapılan Güneyyamaç Köyü ile Yaşlıkavak Köyü’nün parke taşı ve istinat duvarı çalışmalarını yerinde inceledi, yetkililerden bilgi alarak işçilerle bir araya geldi.

BAŞKAN ARVAS, EVİ YIKILAN AİLELERİ YALNIZ BIRAKMADI
Daha önce toprak kayması sonucunda hasar gören yaklaşık 5 eve AFAT tarafında yıkım kararı verilmişti. Ailelerin zor durumda kalmamaları için Başkan Meki Arvas’ın girişimleri sonucunda AFAT tarafından evi yıkılan ailelere konteynır evler verildi. Köydeki mağdur aileleri ziyaret ederek mağduriyetlerinin giderilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen Başkan Arvas, yıkılan ve hasar gören evler için hızlı bir şekilde yeni evlerin yapılması için AFAD İl Müdürü Osman Uçar ile görüşme yaptı.

YILLAR SONRA BİR BELEDİYE BAŞKANINI GÖRDÜLER
Köy taziye evinde köylülerle bir araya gelen Başkan Arvas, Köylülerin istek, dilek ve şikâyetlerini dinledi. Arvas, başkanlık görevi boyunca Bahçesaray’da bütün sorunların üstesinde geleceğini aktardı.

Yıllar sonra ilk defa bir belediye başkanını karşılarında bulunan köylüler ise duyduğu memnuniyeti dile getirip, Başkan Meki Arvas'a teşekkür ettiler.

Kaynak Van Postası Gazetesi

WhatsApp Image 2019-07-31 at 14.33.23.jpeg

WhatsApp Image 2019-07-31 at 14.31.50.jpeg

WhatsApp Image 2019-07-31 at 14.32.36.jpeg

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER