Vali Bilmez'in talimatıyla Van Büyükşehir otobüsleri sağlık çalışanlarına ücretsiz!

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez'in talimatıyla Van'da sağlık çalışanları toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz faydalanacak.

Vali Bilmez'in talimatıyla Van Büyükşehir otobüsleri sağlık çalışanlarına ücretsiz!

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in talimatıyla özel sektörde ve kamuda çalışan sağlık personellerine yönelik önemli bir adım attı. Alınan kararlar kentteki kamu ve özel sektörde çalışan sağlık çalışanlarına yönelik toplu taşımanın ücretsiz olduğunu sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşımla duyurdu.

Twitter sosyal medya hesabı üzerinden bilgilendirme paylaşımında bulunan Van Büyükşehir Belediyesi, "Kentimizde Görev Yapan Tüm Sağlık Çalışanları, Personel Kimlik Kartlarını Göstererek Büyükşehir Belediyemize Ait Mor Otobüslerimizden Ücretsiz Olarak Faydalanabilirler. " ifadelerine yer verdi. 

KARAR RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANMIŞTI

Cumhurbaşkanı Kararı ile sağlık çalışanları, belediyeler ve bağlı kuruluşlarınca yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilecek. Sağlık çalışanlarının toplu taşıma araçlarından ve kamu ait sosyal tesislerden ücretsiz yararlanmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalığının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında, kamu ve özel sektördeki tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan sağlık personeli, ilgili belediye tarafından karar verilmesi şartıyla belediyeler ve bağlı kuruluşları ile bunların kurdukları birlik, müessese, işletme ve şirketlerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden, Başkentray, Marmaray ve İzban seferlerinden 31 Mayıs 2020'ye kadar ücretsiz faydanılacağı duyurulmuştu.
Kaynak: Van Postası Gazetesi
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER