Vali Bilmez’den yeni yıl mesajı

Van Valisi Ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Yeni Yıl Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımladı.

Vali Bilmez’den yeni yıl mesajı

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Bilmez mesajında, “Geride bırakmaya hazırlandığımız 2019 yılı, ilimizde, ülkemizde ve dünya genelinde önemli gelişmeleri barındıran, sevinç ve mutluluklar kadar, acı ve kederlerin de yaşandığı bir yıl oldu. 2019’da ilimizde ve bölgede günden güne hâkim olan huzur ve güven ortamının, 2020’yi daha keyifle karşılamamıza vesile olduğuna inanıyorum. Yıl genelinde valiliğimiz, büyükşehir belediyemiz, kaymakamlarımız ve belediye başkanlarımız, diğer kurum yöneticilerimiz, el birliği ve dayanışma içerisinde daha yaşanabilir bir Van için çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. 2020’de de vatandaş odaklı hizmet anlayışımızdan, özlenen Van’ı Vanlılarla buluşturma amacımızdan sapmadan, Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin destekleriyle, milletvekillerimiz başta olmak üzere, kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, adli ve askeri kuruluşlar, üniversite, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları ve değerli vatandaşlarımızla iş birliği halinde büyük projeleri Allah’ın izniyle hayata geçirmek istiyoruz. Bu vesileyle, başta Vanlı hemşerilerim olmak üzere, tüm vatandaşlarımın yeni yılını kutluyor, sağlık, mutluluk, başarı ve huzur dolu nice yıllara kavuşmayı Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum” ifadelerine yer verdi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman Ayşin
Osman Ayşin - 2 yıl Önce

Sayın Vali'mizin yeni yıl mesajı için çok ediyoruz. Allah kendilerinden razı olsun. Sayın Valimizin inançlı ve bir o kadarda dürüst olduğuna kalben inanıyorum. Zaten bir valinin olmasa olmazlarından inançlı, dürüst ve adil olması kaçınılmazdır.
Bence yeni yılda en çok üzerinde durulması gereken davranışlar dan biri, Allah rızası için birbirimizi sevmek. Emanetin ehline verilmesi. Yönetici kadrolarının ehliyet ve liyakâtı göz önünde bulundurularak yapılmasına gerektiğine inanıyorum.
Kısacası Farabi'nin dediği gibi önce doğruyu bölmek gerekir, zira doğru bilinirse yanlış da bilinir. Ancak önce yanlış bilinirse doğruya ulaşılmaz.
Bende bu vesileyle yeni yılın İslam alemine birlik ve kardeşlik getirsin diyorum. Yüce Rabbim bizleri gerçek manada biribirimizi sevmeyi nasip etsin inşAllah.

SIRADAKİ HABER