Uyuşturucu madde kullanan kişilerde oluşan fiziksel değişimler nelerdir?

Vangölü TV Van halkının yararına olacak her şeyi ekranlara yansıtmaya devam ediyor. Özellikle gençleri uyuşturucu madde bağımlılığından kurtarmak için çalışmalarını her türlü alanda yürüten Van Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü görevlileri Vangölü TV ekranların uyuşturucu madde kullanan kişilerde oluşan fiziksel değişimler hakkında bilgi verdi. 

VANGÖLÜ TV/ÖZEL
Kullanıcıların vücutlarında fiziksel olarak belirtilerin olduğunu söyleyen polis memuru Mehmet Ali Elkatmış, “biz bu belirtileri genelde nezle ve soğuk algılına yakalanmış kişilerin belirtilerine benzetiriz. Ağız ve burun kenarında yaralar ve dişlerde çürükler oluşur. Çünkü bu tür kişilerin tek amacı günlük uyuşturucu dozunu almaktır. Sosyal hayat, aile hayatı ve kişisel bakım bunların umurlarında olmuyor maalesef.
Bu fiziksel belirtilerin yanında birde ruhsal belirtileri vardır. Bunlar çok neşeli iken içine kapanık olabiliyor. Sağlıklı davranışlar sergileyemeyen bir birey haline de gelebiliyor. Ayrıca aldığı maddeler bundan sonraki yaşantısına tamamen etki edebiliyor ”şeklinde ifade etti.
Kaynak: Vangölü TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER