Tuşba Belediye Başkanı Akman Millet Bahçesinde incelemelerde bulundu

Van Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman yapımına yakında başlanacak olan ve bölgenin en büyük millet bahçesi özelliğine sahip ‘Tuşba Millet Bahçesi’ alanında incelemelerde bulundu.

Tuşba Belediye Başkanı Akman Millet Bahçesinde incelemelerde bulundu

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Van Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman beraberinde ki bir heyetle yapımına yakında başlanacak olan ve bölgenin en büyük millet bahçesi özelliğine sahip ‘Tuşba Millet Bahçesi’ alanı ve Nizami Futbol Sahasında incelemelerde bulundu.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, bölgenin en büyük Millet Bahçesi olma özelliği taşıyan 717 bin 212 metrekare alan üzerine inşa edilecek Tuşba Millet Bahçesi'nden sonra Akköprü Mahallesi'ne de 104 bin 777 metrekare alan üzerine ikinci Millet Bahçesi yapılacak.

Belediye Başkanı Akman, Akköprü Mahallesi'nde yıllardır kullanılmayan asfalt şantiyesi alanını yaşam alanına dönüştürmek için anlamlı bir çalışma yürüttüklerini belirtti.

Tuşba Belediyesi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman, teknik personellerle birlikte yapımına yakında başlanacak olan ve bölgenin en büyük millet bahçesi özelliğine sahip ‘Tuşba Millet Bahçesi’ alanında ve tadilat çalışmaları devam eden ‘Nizami Futbol Sahası’nda incelemelerde bulundu.” denildi.

Kaynak: Van Postası Gazetesi
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6