Tuşba Belediye Başkanı Akman çalışmaları yerinde inceledi

Tuşba Belediyesi bünyesinde çalışan temizlik işçileri, olumsuz hava şartlarına rağmen 7/24 saat esasına göre hizmet veriyor. 

Tuşba Belediye Başkanı Akman çalışmaları yerinde inceledi

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Özellikle son günlerde etkili olan ve kalınlığı yer yer bir metreyi geçtiği mahallelerdeki kar yığınlarının altında kalan çöpleri toplayarak araçlara yükleyip şehir dışına çıraktan temizlik işçileri, mesai menfuru gözetmeksizin çalışıyorlar.

Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman ilçede yapılan karla mücadele çalışmalarını yerinde inceleyerek bilgi aldı.

Ekipleri ziyaret edip çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Akman, "Tuşba Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Karla mücadele ekipleri merkez ve kırsal mahallelerde kar yağışı tipi fırtınadan dolayı kapanan yollarda kar küreme çalışmasına aralıksız devam ediyor. İki gündür aralıksız devam eden ve hayatı olumsuz etkileyen kar yağışı nedeniyle servis yollarını ile ana arterleri açık tutmak için canla ve başla çalışıyorlar. Cuma gününden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan yolları açık tutmaya çalışan karla mücadele ekiplerini ziyaret ettik ve çalışmalar hakkında bilgi aldık. Ekiplerimize fedakarlık yaparak yüttüğü çalışmalar nedeniyle teşekkür ediyorum" dedi. 

Kaynak: Van Postası Gazetesi
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER