banner10

Turizm ilçesi Van Edremit’te helikopter destekli denetim

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi akabinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sahil bandı, mesire ve ören yerleri ile ilgili açıklamasının ardından Edremit Belediyesi tarafından yoğun bir çalışma başlatılırken, bugün de belediye ve kolluk kuvvetleri işbirliği ile helikopter destekli uygulamalar gerçekleştirildi.  

Turizm ilçesi Van Edremit’te helikopter destekli denetim

İçişleri Bakanlığı’nın 81 İl Valiliğine ‘Koranavirüs Tedbirleri Kapsamında’ gönderdiği ‘Mesire, Piknik, Sahil Bandı gibi alanlarla ilgili genelge Van’ın Edremit ilçesinde titizlikle yürütülüyor.

Edremit ilçesinde Edremit Belediyesi ekipleri ile kolluk kuvvetleri tarafından hem yerden hem de havada çalışmalar aralıksız sürdürülüyor. Edremit Belediyesi’nin oluşturduğu ve aralarında kolluk kuvvetlerinin de bulunduğu ekipler, 30 kilometrelik sahil bandında sokağa çıkarak, piknik, yürüyüş ve spor yapan vatandaşları genelge hakkında bilgilendirirken, Van Emniyet Müdürlüğü de havada helikopter ile uygulamaya destek verdi. Helikopterden, genelge kapsamında anonsla yasakları hatırlatılırken, vatandaşın evinde kalması konusunda da uyarılarda bulunuyor. Gün boyu devam eden ve polis helikopterinin havadan destek verdiği denetimlere ekiplerde yerde yoğun çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Hiçbir alanda kimseye iznin verilmediği Edremit’te adeta kuş uçurtulmuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER