banner4

TÜGVA Van İl Temsilciliği yeni yönetimini tanıttı

TÜGVA Van İl Temsilciliği görevine getirilen Mehmet İsa Deniz, yeni yönetimi belirledikten sonra yazılı açıklama yaparak yeni yönetimini tanıttı. 

TÜGVA Van İl Temsilciliği yeni yönetimini tanıttı

TÜGVA Van İl Temsilciliği görevine getirilen Mehmet İsa Deniz, yeni yönetimi belirledikten sonra, alınan koronavirüs tedbirleri nedeniyle tanıtım toplantısı yapmak yerine, yazılı açıklama yaparak yeni yönetimini tanıttı. 

Korona virüsü nedeniyle program düzenleyemediklerini açıklayan TÜGVA Van İl Temsilciliği görevine getirilen Mehmet İsa Deniz, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

“Gençlik bir milletin temeli ve dolayısı ile geleceğidir. Bu temelin sağlamlığı Geleceğin yöneticileri anneleri babaları olacak bu günün gençliğinin bilinçli bir şekilde yetişmesine bağlıdır. Gençliğin bilim ve öğretim ile tanışmalarını sağlarken onların manevi yönlerinin de güçlenmesini sağlamak bilim ile ilmin asla birbirinden ayrılmayacağını anlatmak için gençliğimiz ile daha çok ilgilenileceğiz. yani bilim ile 2+2 nin 4 ettiğini öğretirken ilimle helal olan 1’in haram olan 4’den büyük olduğunu öğretmek en büyük görevimiz olacaktır. Önce kendinden başlayarak evini mahallesini ilini memleketini değiştirecek bir azme sahip dini bayrağı ve vatanı konu olduğunda sağına soluna bakmadan ben varım diyecek cesaret ve bilinçte bir gençliğin ihyası için çalışılacağız. Çevresindeki hiç kimseyi dini dili ırkı statüsü gibi dünyevi ayrıştırıcı bir bakış ile değil birleştirici ve kucaklayıcı bir bakışla herkesi kucaklayan bir genç düşünceyi yücelteceğiz. Dinin insanlığa değil insanlığın dine uyması gerektiğini unutmayan yani Yaşadığı gibi değil inandığı gibi yaşama anlayışını gençlerimizde yaygınlaştıracağız.” 

Açıklamanın devamında, “Çıktığımız bu yol yeni bir yol değil bilakis, daha 15 yaşında iken Taif’de Resulullah (S.A.V) ‘e taş atılırken ona vicudunu siper eden Hz. Zeyd’in, daha 17 yaşında Habeşistan kralının karşısında tüm Müslümanlar adına ilim, hikmet ve cesaretle konuşan Hz. Cafer’in, 21 yaşında İstanbul’u fetheden Fatih’in, 30 Yaşındayken İslam Orduları komutanı olan Selahaddin Eyyubi’nin yolu ve davasıdır. Bu düşünceler ile çıktığımız kadim ve büyük yolda il ve 13 ilçe teşkilatımız ile tüm gençliğimize ifade ettiğimiz değer ve anlayışları aktarıp hayata geçirilmesini sağlayacağız. Tabi gönüldaşlarımız ile buluşup yeni yönetimimizi tanıtmak için bir genel kurul planladık ancak dünya ve ülkemizin içinden geçtiği salgın sebebiyle bu programlarımızı ileri bir tarihte yapmak üzere ertelemek zorunda kaldık. Bu salgın hastalığın en kısa sürede geçmesi duası ile tüm ertelenen programlarımızı en kısa sürede gerçekleştireceğiz.” dedi.

Yeni yönetimi yaptığı basın açıklamasıyla tanıtan Deniz, “Tüm genç kardeşlerimize hizmet edecek teşkilatımızı size tanıtmaktan onur duyuyorum" diyerek görev bölümünü paylaştı..

GÖREV BÖLÜMÜ
Van İl Temsilcisi Mehmet İsa Deniz
Teşkilat Koordinatörü Mehmet Kasım Şahin 
Orta Okul Koordinatörü Öner Çayırlı 
Lise Koordinatörü Şaban Aydemir 
Çalışan Gençlik Koordinatörü  Hamza Sığınç 
Spor Koordinatörü Recep Urgan 
İdari ve Hukuki İşler Koordinatörü Mahmut İbrahim Aktaş 
Mali İşler ve Kaynak Bulma Koordinatörü Yunus Emre Çinkılıç
 Eğitim Koordinatörü Abdulhekim Arvas 
Medya ve İletişim Koordinatörü Sadık Çalışkan 
Aile ve Kadın Koordinatörü Esra Zeynep Şahin

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER