Teknik Direktör Serkan Afacan; Vanspor şampiyon olacak

Vanspor’un geçtiğimiz hafta deplasmanda Pazarspor’a 2-0 mağlup olmasının ardından kendisiyle yollar ayrılan Teknik Direktör Serkan Afacan, Vanspor’un şampiyon olacağına inandığını söyledi.

Teknik Direktör Serkan Afacan; Vanspor şampiyon olacak

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Gazetemize ayrılık süreciyle ilgili açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Serkan Afacan, bundan sonraki süreçte iyi bir Vanspor taraftarı olduğunu belirterek, Vanspor’dan helalleşerek ayrıldıklarını ifade etti.

Vanspor’un başında 4 maça çıkan Teknik Direktör Serkan Afacan, 2 beraberlik, 1 galibiyet ve 1 mağlubiyet aldı. Ortada bir başarısızlığın söz konusu olmadığını belirten Afacan, bundan sonraki süreçte Vanspor’a başarılar diledi.

“BİRBİRİMİZİN YOLUNU AÇTIK VE AYRILDIK”

Ayrılık süreciyle ilgili açıklamalarda bulunan Afacan, “Vanspor’un başında 4 maça çıktık. 4 maçlık periyotta 2 tanesi çok dar bir kadro ile çıkılan ve 1 tanesinde de 90+4’te yediğimiz bir gol var. Kırklareli maçında ise 65 dakika boyunca kalemize gelen bir şut yok. Sivas maçında ise güzel bir oyun sergiledik. Rakip takıma bir tane gol pozisyonu vermemişiz. 9 tane gol pozisyonuna girmişiz. 7 tane korner atmışız. Bunun akabinde 12 tane duran top kullanmışız. Bu önemli bir istatistiktir. Pazar maçı ise Sivas maçına oranla siyahla beyaz kadar farklı bir maçtı. Bunun nedenlerini de doğru analiz etmek gerekir. Maçtan sonra başkanımızla bir araya geldik. Böyle bir karar aldık. Bu kararın ikimiz içinde hayırlı bir karar hem benim için hem Vanspor için dedim. Birbirimizin yolunu açtık ve ayrıldık” dedi.

“VANSPOR ŞAMPİYON OLACAK”

Bu dakikadan sonra iyi bir Vanspor taraftarı olduğunu belirten Afacan, “Bunu başkanıma da dedim. Vanspor şampiyon olacak. Bende elim patlayana kadar bunu alkışlayacağım ve kutlayacağım. Oradaki futbolcuların birçoğunu ben getirdim. Hepsiyle tek tek konuştum. Sürecin böyle yaşanmasını istemezdim. Ama böyle olması her iki taraf içinde hayırlı oldu. Helalleşerek ayrıldık. Bundan sonraki süreçte Vanspor’a başarılar diliyorum. Herhangi bir kırgınlık, kötü ayrılış yok. Sonuçta ortada herhangi bir başarısızlık ta yok. Hepimiz adına hayırlısı olsun. İnşallah Vanspor sürekli yukarılarda olur” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER