Süleyman Çelebi Çomak Baki Karaca ve Ziya Türk'ün şahsında tüm gazetecilerin gününü kutladı

Gazeteci Süleyman Çelebi Çomak, Baki Karaca ve Ziya Türk'ün şahsında tüm gazetecilerin 10 Ocak Gazeteciler Günü'nü kutladı.

Süleyman Çelebi Çomak Baki Karaca ve Ziya Türk'ün şahsında tüm gazetecilerin gününü kutladı

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Baki Karaca ve Ziya Türk'ün şahsında tüm gazetecilerin 10 Ocak Gazeteciler gününü kutlayan Süleyman Çelebi Çomak, Van’ın nabzını okuyan iki gazeteciyi kaleme aldı.

Gazeteci Çomak yaptığı paylaşımda, “Bu günkü sayfa konuğum. Gazeteci Yazar,  Van Postası Gazetesi imtiyaz sahibi Ziya Türk ve Van Siyaseti İnternet sitesi imtiyaz sahibi Abdulbaki Karaca, Yıllar var ki,  Van'ın nabzını okuyan iki arkadaşım... Yıllar önce Van'da düzenlemiş olduğum bir gecede oldukça yoğun katılımın olduğu gecede konuklara hitaben şöyle demiştim. Kişisel ve kısır çekişmelerden uzak duralım... Varsa bu güzide mesleğin etik kuralları çerçevesinde işimizi yapalım. Şantaj,  montaj ve sondaj' dan uzak duralım. Böylece kamuoyu nezdinde de irtifa kaybetmeyelim.  Ziya Türk, Yıllardır tanırım iyi bir öngörü ve kaleme sahip birçok kesim tarafından eleştiriler alsa da Van gündemini iyi okudu. İşte bu mesleğin bir yönü de çıkar çatışmaları olunca insan şucu,  bucu oluveriyor. Oysa bir önceki sayfa da ve fotoğraf karesinde aynı yüzleri yan yana görmek mümkün...  Abdulbaki Karaca, kendisi ile hukukum yıllara dayanır. Van'da karasal yayın yapan TV'ler zamanında "Sahipsiz Mikrofon" spor spikerliği ve son yıllarda Van Siyaseti üzerinde etkin yer aldı... İki arkadaşın da radyo ve tv programlarına hiç konuk olmadım. Fakat her iki gazeteci de Van için kalıcı izler bıraktılar. Bu müstesna günde hasseten ikiniz olsanız da,  emektar,  emekçi ve ilkeli duruşlar sergileyen bütün gazetecilerin 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü tebrik ediyorum. İnşallah 2021 Yılı tüm meslektaşlarım için sansürsüz ve üzücü olayların yaşanmadığı bir yıl olur. Allah bahtınızı açık etsin...! Arkadaşlar bugün soru almıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Van Postası Gazetesi 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER